3. Aukcja Malarstwa i Designu – 5 września, godz. 19.30

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wyjątkową, 3. edycję Aukcji Malarstwa i Designu, podczas której prezentujemy starannie wyselekcjonowane przykłady designu w otoczeniu obrazów artystów o wyjątkowym dorobku, poszukiwanych przez kolekcjonerów sztuki. To prawdziwa korespondencja sztuk, która otwiera wiele nowych możliwości aranżacji własnego wnętrza. Licytacja odbędzie się 5 września o godz. 19.30, w siedzibie naszej galerii. Przed aukcją zapraszamy w najbliższy weekend (1-2 września: sobota 12.00-18.00; niedziela 12.00-18.00) na showroom kolekcjonerski, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć wystawiane obiekty i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Zapraszamy!

Małgorzata Kosiec

Serenade, 2016

technika własna, płótno, 101 x 120 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 13000

Sławomir Micek

rzeźba z brązu, wys. 50 cm, sygn. na boku figury

Jan Szczepkowski

The Edge of the Night IX, 2018

olej, płótno, 100 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Cena sprzedaży: 7500

Koji Kamoji

technika własna, sygn. ołówkiem, 31,5 x 22 cm (w świetle oprawy), 36 x 26 cm (w oprawie), sygn. na odwrocie * do ceny wylicytowanej dodatkowo pobierana opłata Droit de suite w wysokości 5%

Entrapment, 2018

olej, płótno, 78 x 65 cm, sygn. na odwrocie

Jarosław Modzelewski

Zabawy w nibezpiecznym miejscu, 2008

tempera żółtkowa, papier, 35 x 50 cm (w świetle oprawy), 58,6 x 73,5 cm, sygn. p.d. * do ceny wylicytowanej dodatkowo pobierana opłata Droit de suite w wysokości 5%

Cena wywoławcza: 4400

Tomasz Pietrzyk

olej, płyta, 100 x 40 cm (w świetle oprawy), 109 x 49 cm (w oprawie), sygn. na odwrocie

Małgorzata Majerczyk

Serce, lustro, drugi człowiek, 2015

techn. mieszana, olej, płótno, 180x160 cm, sygn. opisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 3000

Tomasz Sętowski

Ulotna

brąz, wys. 41,5 cm, sygn. na podstawie * do ceny wylicytowanej dodatkowo pobierana opłata Droit de suite w wysokości 5%

Artur Kolba

olej, płótno, 50,3 x 80,8 cm (płótno), 67,4 x 97,3 cm (rama), sygn.

Cena wywoławcza: 5000

Agata Kosmala

# 021, z cyklu Linia graniczna, 2018

tusz, srebro, akryl, papier akwarelowy, 20 x 31 cm, sygn. na odwrocie

Andrzej Tobis

Zbiornik, 2004

olej, płótno, 130 x 100 cm, sygn. na. odwrocie

Cena wywoławcza: 6900

Cnota Terroru, 2015

akwaforta, sucha igła, akryl, papier, 28/100, 78,4 x 59,4 (w świetle oprawy), 57,6 x 48,1 (odcisk płyty), sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 800

Jaremi Picz

Epicentrum C02

akryl, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Stanisław Baj

Rzeka Bug, 2017

olej, płótno, 40 x 60 cm, sygn. l.d.

Cena wywoławcza: 5000

Agnieszka Pietrzykowska

Zielona abstrakcja z liściem, 2018

akryl, płótno, 60 x 40 cm, sygn. l.d.

Cena wywoławcza: 1900

F-16 z cyklu Nowy Porządek Świata, 2010

olej, płótno, 61x61 cm, sygn. na odwrocie

Adam Romaniuk

Zagajnik

gwasz, papier, 34 x 56 cm (w świetle oprawy), 53,2 x 74 cm, sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 2000

Tomasz Kawiak

Makieta do instalacji z Chin

technika własna (masa plastyczna, gips, piach), akryl, sklejka, 75x75x31 cm technika własna (masa plastyczna, gips, piach), akryl, sklejka, 75x75x31 cm technika własna (masa plastyczna, gips, piach), akryl, sklejka, 75x75x31 cm technika własna (masa plastyczna, gips, piach), akryl, sklejka, 75x75x31 cm

Edward Dwurnik

Plac Zamkowy - Warszawa, 2017

olej, płótno, 55 x 46 cm (w świetle oprawy), 80,2 x 71,2 cm (w oprawie), sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 11000

Wenecja, 2018

olej, technika własna, collage, płótno, 66 x 55 cm, sygn. na odwrocie

Roman Nowotarski

tempera, papier, 49 x 38 cm ( w swietle oprawy), 68,5 x 58 cm (oprawa), sygn. p.g

Cena wywoławcza: 6300

Teresa Wallis-Joniak

Łodzie w Collidure, 2010

olej, płótno, 56 x 76 cm (w oprawie 68,6 x 87 cm), sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 5000

Alejandro Pinzon

La Novedad, 2014

olej, płótno, 60 x 90 cm, sygn na środku płótna i na odwrocie

Włodzimierz Kwiatkowski

Omnibus omnia est pars - in Hyperopia XV, 2018

akryl, deska, 103 x 122 x 20 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 12000

Słońce Narodu, 2018

technika mieszana, płótno, 89 x 89 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 700

Jan Berdyszak

Kartka ze szkicownika 1962 rok

technika gwasz, akwarela, 29 x 21 cm

Cena wywoławcza: 2500

Kiejstut Bereźnicki

olej, płótno, 46 x 61 cm (w świetle oprawy), 62 x 76 cm (w oprawie)

Cena wywoławcza: 7500

Andrzej Zwierzchowski

Ochłap

akryl, płótno, 100x70 cm, sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 8000

Stanislaw Wysocki

brąz, wys. 26 cm, sygn. na plecach figury

Cena wywoławcza: 1500

Jan Stokfisz-Delarue

La Cour, 2017

olej, płótno, 30 x 30 cm, (w oprawie 43 x 43 cm), sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 2500

Andrzej Urbanowicz

Panienka L. układa włosy (Lilith), 1997

olej, płyta, 81 x 57 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 9300

Jan Wołek

olej, płótno, 46 x 55 cm (w świetle oprawy), 65,5 x 74,5 cm (w oprawie), sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 3900

Franciszek Starowieyski

Ateny Atlanta - 100 lat plakatu olimpijskiego - projekt plakatu

ołówek, papier, na odwrocie okrągła pieczęć: "Z rysunków Franciszka Starowiejskiego" oraz pieczęć: "Potwierdzam autentyczność J.M. Starowiejski"

Cena wywoławcza: 800

Jan Jubaal Wasiński

Rana, 2013

olej, akryl, lakier, płótno, 75 x 200 cm

Cena wywoławcza: 2800

Jacek Szynkarczuk

Starodrzew, 2016

olej, płótno, 80 x 60 cm (płótno), 87,5 x 67,5 cm (oprawa), sygn. l.d.

Cena wywoławcza: 7500

Jarosław Jaśnikowski

Czerwony samolot, 2009

serigrafia, papier, e.a., 33,9 x 45,9 cm (w świetle oprawy), 54 x 65,5 cm (oprawa), sygn.p.d.

Cena wywoławcza: 1200

Tomek Mistak (ur. 1978)

Dyspersja XII, 2017

akryl, płótno, 80 x 90 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 2200

Rafał Olbiński

serigrafia, papier, 1/3 A.P., 49,5 x 54,3 cm (w świetle oprawy), 68,2 x 71,8 cm (w oprawie), sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 2600

Andrzej Piecha

bez tytułu, 2010

olej, płótno, 60 x 80 cm, (w oprawie 75 x 94,8 cm), sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 6900

Alina Sibera

Rudzielec z Kanionu, 2012

olej, płótno, 40 x 30 cm (w oprawie 46,2 x 54,1 cm), sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 3900

Jan Młodożeniec

bez tytułu,

tempera, papier, 28 x 19,7 cm (w świetle oprawy), 54,4 x 46 cm (oprawa), sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 3900

Live's Circuses

olej, akryl, emalia, płótno, 130 x 90 cm, sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 5500

Alfons Mazurkiewicz

olej, płótno, 89 x 113 cm (w świetle oprawy), 109 x 133 cm (oprawa), sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 16000

Ewa Jędryk-Czarnota

Rywalki XI, 2009

olej, płótno, 90 x 60 cm, sygn. po prawej stronie

Cena wywoławcza: 3900

Grzegorz Lerka

bez tytułu, 2011

suchoryt, kolaż, papier, E.A. 1/5, 64,4 x 77,8 cm (w świetle oprawy), 71,3 x 85,4 cm, sygn. u dołu

Cena wywoławcza: 1900

Eugeniusz Gerlach

bez tytułu, 2010

pastel, papier, 68 x 47,8 cm (w świetle oprawy), 88 x 67 cm, sygn. u dołu

Cena wywoławcza: 3500

Waldemar Chądzyński

Śpiew Alikwotów (Fizjologia dźwięku), 1976

technika mieszana, płótno, 65,5 x 68 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 3800

Dariusz Słota

Portret konia, 2007

olej, sklejka, 13,2 x 15,5 cm (w oprawie 44,2 x 46,4 cm), sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 1300

Henryk Trojan

Historia Miłosna, 2016

olej, płyta, 40 x 50 cm, (w oprawie 47,5 x 57,5), sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 2500

Romuald Krzyżanowski

Sekret, 2016

akryl, płótno, 80 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1000

ROOM 1206, 2018

Cena wywoławcza: 1600

Paweł Tkaczyk

bez tytułu, 2008

akryl, płótno, 81 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1200

Witold Pazera

Nocny Montmartre (Przed Dwunastą), 2012/2014/2015

olej, płótno, 80 x 60 cm (w oprawie 92,8 x 73 cm), sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 6300

Roman Kalarus

Wolne Anioły, 1997/1999

drzeworyt barwny, papier, 1/1, 49,8 x 70 cm (w świetle oprawy), 73,6 x 93,6 cm (w oprawie), sygn. u dołu

Cena wywoławcza: 3300

Edyta Duduś

Look in the future, 2015

akryl, płótno, 120 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Stanisław Mazuś

W duecie, 2016

olej, płótno, płyta, 40 x 16 cm (w świetle oprawy), 53 x 29 cm (oprawa), sygn. u dołu

Cena wywoławcza: 2500

Angelika Galus

Łapacze snów, 2012

olej, płótno, 70 x 100 cm, sygn. l.d.

Cena wywoławcza: 1500

Krzysztof Pasztuła

Impresje z podróży 12 - Tallinn, 2009

akryl, płyta HDF, 28 x 22 cm (w świetle oprawy), 46 x 40 cm (oprawa), sygn. l.d.

Cena wywoławcza: 2500

Ryszard Miłek

pastel, papier, 63,7 x 49,5 cm (w świetle oprawy), 88,7 x 74,2 cm (w oprawie), sygn. l.d.

Cena wywoławcza: 11000

Marek Rużyk

Stary Wrak, 2007

olej, płótno, 40 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1200

Joanna Karpowicz

Komplet dwóch prac stanowiących całość okładki (przód i tył) do komiksu wg scenariusza Jerzego Szyłaka pt. "Kwaśne jabłko"

akryl, papier płócienny, 35,5 x 25,5 cm x 2, wyd. Timof i Cisi Wspólnicy 2017, autor: Joanna Karpowicz

Cena wywoławcza: 6300

Oryginalna plansza (praca malarska) do komiksu typu one-shot pt. "Batman: Harvest Breed", s. 80

akryl, gwasz, papier, 49,5 x 33,5 cm, wyd. DC Comics 2001, autor: George Pratt

Cena wywoławcza: 6500

Oryginalna okładka do komiksu z serii "Green Arrow" #134

ołówek, tusz, oryginalny papier wydawnictwa DC Comics, 43 x 30 cm, wyd. DC Comics 1998, autorzy: Rodolfo Damaggio (ołówek), Robert Campanella (tusz), na odwrocie pieczątka wydawnictwa

Cena wywoławcza: 9500

Oryginalna okładka do nieopublikowanego komiksu "How to Kill a Timetraveller" #1.

tusz, papier, 43 x 28 cm, wyd. Boom Studios 2014, autor: Garry Brown

Cena wywoławcza: 3700

Oryginalna plansza do komiksu typu one-shot pt. "Joker's Asylum: The Joker", podtytuł: "The Joker's Mild!", s. 8.

ołówek, tusz, papier, 29 x 21,5 cm, wyd. DC Comics 2008, autor: Alex Sanchez

Cena wywoławcza: 1600

Oryginalny pasek komiksowy z Kubusiem Puchatkiem, 7-15

ołówek, tusz, folia, papier, 15 x 49,5 cm, wyd. Walt Disney 1981

Cena sprzedaży: 2900

Oryginalna plansza do komiksu z serii "R.E.B.E.L.S." zeszyt nr 20 pt. "Sons of Brainiac, Part 3: Brain-Drain", s. 2-3 - splash tytułowy / double splash.

ołówek, tusz, oryginalny papier wydawnictwa DC Comics, 43 x 54 cm, wyd. DC Comics 2010, autorzy: Claude St. Aubin (rysunek blueline), Scott Hanna (tusz). Praca była prezentowana na wystawie w Centrum Kultury Zamek, galerii Tymczasem w 2017 roku (na odarciu pieczęć wraz z wpisem kuratorki).

Cena wywoławcza: 2900

Oryginalna plansza do komiksu z serii "Star Wars: Rebel Heist" #3, strona 15

ołówek, tusz, oryginalny papier wydawnictwa Dark Horse, 44,5 x 29 cm, wyd. Dark Horse 2014, autorzy: Marco Castiello (ołówek), Dan Parsons (tusz czarny i biały). Praca była prezentowana na wystawie w Centrum Kultury Zamek, galerii Tymczasem w 2017 roku (na odarciu pieczęć wraz z wpisem kuratorki).

Cena wywoławcza: 1600

Oryginalna plansza do komiksu z serii "Star Wars: Rebel Heist" #3, strona 19

Cena wywoławcza: 1600

Plansza komiksowa ULTIMATES 20 pg 5 Captain America

oryginalna plansza komiksowa, papier (oryginalny karton wydawnictwa Marvel), tusz, 44 x 27,9 cm, autor: Scott Eaton

Cena wywoławcza: 950

Plansza komiksowa Spider-Girl #43 pg 1

oryginalna plansza komiksowa, papier (oryginalny karton wydawnictwa Marvel), ołówek, tusz, 43,9 x 27,9 cm, autorzy: Pat Olliffe (ołówek), Al Williamson (tusz)

Cena wywoławcza: 800

Plansza komiksowa z diapozytywem: Kajtek i Koko w kosmosie

Plansza 161 - komplet - (Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne 1974) oryginalna plansza (paski naklejone na karton), papier, tusz, 32,4x 22,7 cm + kolor i diapozytyw (30 x 19,4 cm).

Cena wywoławcza: 1500

Plansza komiksowa: Kajtek i Koko w kosmosie

Plansza 328, (Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne 1974) oryginalna plansza (paski naklejone na karton), papier, tusz, 32,2 x 22,6 cm

Cena wywoławcza: 950

Grzegorz Rosiński

Zestaw ilustacji do książki "Słońce pod sufitem", aut. Marek Płużański, wyd. przez Biuro Wydawnicze "Ruch", 1972

różne techniki (ołówek, akwarela, piórko, tusz, gwasz), papier, różne wymiary

Projekt okładki do książki "Maria Jarema", wyd. przez Biuro Wydawnicze "Ruch"

technika własna, papier, 10 x 8 cm, cały arkusz: 34,7 x 24,8 cm

Cena wywoławcza: 200

Samolot - projekt składanej zabawki, Biuro Wydawnicze "Ruch", lata '70

tusz, gwasz, papier, 41,2 x 29,3 cm

Cena wywoławcza: 200

Autobus - projekt składanej zabawki, Biuro Wydawnicze "Ruch", lata '70

Helikopter - projekt składanej zabawki, Biuro Wydawnicze "Ruch", lata '70

Cena wywoławcza: 200

Karuzela - projekt składanej zabawki, Biuro Wydawnicze "Ruch", lata '70

Tablica BHP

"Oryginalna metalowa tablica ostrzegawcza o treści: "" Wypoczynku z alkoholem nie pogodzisz"". Niewielkie przerdzewienia oraz ubytki w malaturze. metal lakierowany, wym.: 29,5 x 49,5 cm"Oryginalna metalowa tablica ostrzegawcza o treści: "" Wypoczynku z alkoholem nie pogodzisz"". Niewielkie przerdzewienia oraz ubytki w malaturze. metal lakierowany, wym.: 29,5 x 49,5 cm"Oryginalna metalowa tablica ostrzegawcza o treści: "" Wypoczynku z alkoholem nie pogodzisz"". Niewielkie przerdzewienia oraz ubytki w malaturze. metal lakierowany, wym.: 29,5 x 49,5 cm"Oryginalna metalowa tablica ostrzegawcza o treści: "" Wypoczynku z alkoholem nie pogodzisz"". Niewielkie przerdzewienia oraz ubytki w malaturze. metal lakierowany, wym.: 29,5 x 49,5 cm"Oryginalna metalowa tablica ostrzegawcza o treści: "" Wypoczynku z alkoholem nie pogodzisz"". Niewielkie przerdzewienia oraz ubytki w malaturze. metal lakierowany, wym.: 29,5 x 49,5 cm

Plakat filmowy "Ewa chce spać"

Jugosłowiański plakat do filmu w reż Tadeusza Chmielewskiego pt. "Ewa chce spać" (1957), Croatia Film, II poł. XX w. wydruk na papierze, wym.: 49,6 x 69,7 cm, z tyłu pieczęć: 264, Laslo Josip

Cena wywoławcza: 100

Plakat filmowy "Popioły"

Jugosłowiański plakat do filmu w reż Andrzeja Wajdy pt. "Popioły" (1965), Croatia Film, II poł. XX w. wydruk na papierze, wym.: 49,6 x 69,7 cm, z tyłu pieczęć: 264, Laslo Josip

Cena wywoławcza: 100

Popielniczka"osiołek"

proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, wym.: 7,5 x 13,5 cm proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, wym.: 7,5 x 13,5 cm proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, wym.: 7,5 x 13,5 cm proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, wym.: 7,5 x 13,5 cm proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, wym.: 7,5 x 13,5 cm

Cena wywoławcza: 150

Figurka indyka

proj. Mieczysław Naruszewicz,1958; Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w. porcelana, szkliwo; wys. 8,7 cm sygn: C/Made in Poland, Hand painted, C 130-609 (częściowo nieczytelne) proj. Mieczysław Naruszewicz,1958; Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w. porcelana, szkliwo; wys. 8,7 cm sygn: C/Made in Poland, Hand painted, C 130-609 (częściowo nieczytelne) proj. Mieczysław Naruszewicz,1958; Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w. porcelana, szkliwo; wys. 8,7 cm sygn: C/Made in Poland, Hand painted, C 130-609 (częściowo nieczytelne) proj. Mieczysław Naruszewicz,1958; Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w. porcelana, szkliwo; wys. 8,7 cm sygn: C/Made in Poland, Hand painted, C 130-609 (częściowo nieczytelne) proj. Mieczysław Naruszewicz,1958; Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w. porcelana, szkliwo; wys. 8,7 cm sygn: C/Made in Poland, Hand painted, C 130-609 (częściowo nieczytelne)

Talerz dekoracyjny Karolina

Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w. porcelana; śr.: 32,5 cm sygn.: Karolina/Made in Poland Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w. porcelana; śr.: 32,5 cm sygn.: Karolina/Made in Poland Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w. porcelana; śr.: 32,5 cm sygn.: Karolina/Made in Poland Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w. porcelana; śr.: 32,5 cm sygn.: Karolina/Made in Poland Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w. porcelana; śr.: 32,5 cm sygn.: Karolina/Made in Poland

Lichtarzyk Włocławek

proj. Wit Płażewski, 1958; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 18,4 x 13,4 x 8 cm sygn: Włocławek/Rewolucji 1905, wycisk: 302 proj. Wit Płażewski, 1958; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 18,4 x 13,4 x 8 cm sygn: Włocławek/Rewolucji 1905, wycisk: 302 proj. Wit Płażewski, 1958; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 18,4 x 13,4 x 8 cm sygn: Włocławek/Rewolucji 1905, wycisk: 302 proj. Wit Płażewski, 1958; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 18,4 x 13,4 x 8 cm sygn: Włocławek/Rewolucji 1905, wycisk: 302 proj. Wit Płażewski, 1958; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 18,4 x 13,4 x 8 cm sygn: Włocławek/Rewolucji 1905, wycisk: 302

Element zestawu "Radiant"

proj: Jan Sylwester Drost, lata 70. XX w. HSG "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, szkło sodowe, prasowane, barwione; wym.: 6,5 x 11,2 cm

Płyta "Ryba"

proj. Jan Sylwester Drost, 1972; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej; szkło prasowane , wym.: 2 x 24,5 x 18,3 cm proj. Jan Sylwester Drost, 1972; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej; szkło prasowane , wym.: 2 x 24,5 x 18,3 cm proj. Jan Sylwester Drost, 1972; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej; szkło prasowane , wym.: 2 x 24,5 x 18,3 cm proj. Jan Sylwester Drost, 1972; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej; szkło prasowane , wym.: 2 x 24,5 x 18,3 cm proj. Jan Sylwester Drost, 1972; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej; szkło prasowane , wym.: 2 x 24,5 x 18,3 cm

Wazon Steatyt

"Steatyt" Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 70. XX w. porcelana, farby naszkliwne, dekoracja reliefowa, wys.: 24 cm; brak sygnatury, wycisk: AY/1 "Steatyt" Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 70. XX w. porcelana, farby naszkliwne, dekoracja reliefowa, wys.: 24 cm; brak sygnatury, wycisk: AY/1 "Steatyt" Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 70. XX w. porcelana, farby naszkliwne, dekoracja reliefowa, wys.: 24 cm; brak sygnatury, wycisk: AY/1 "Steatyt" Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 70. XX w. porcelana, farby naszkliwne, dekoracja reliefowa, wys.: 24 cm; brak sygnatury, wycisk: AY/1 "Steatyt" Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 70. XX w. porcelana, farby naszkliwne, dekoracja reliefowa, wys.: 24 cm; brak sygnatury, wycisk: AY/1

Cena wywoławcza: 400

TOMASZEWSKI Henryk Albin (1906 - 1993), Kompozycja szklana

Polska, lata 60. XX w. szkło, wys.: 67 cm, szer.:28 cm, średnica podstawy: 13,3 cmPolska, lata 60. XX w. szkło, wys.: 67 cm, szer.:28 cm, średnica podstawy: 13,3 cmPolska, lata 60. XX w. szkło, wys.: 67 cm, szer.:28 cm, średnica podstawy: 13,3 cmPolska, lata 60. XX w. szkło, wys.: 67 cm, szer.:28 cm, średnica podstawy: 13,3 cmPolska, lata 60. XX w. szkło, wys.: 67 cm, szer.:28 cm, średnica podstawy: 13,3 cm

Cena sprzedaży: 7500

Szmaragdowy stół oceaniczny

technika własna: kamień, szkło epoksydowe,; wymiary: 78 x 55 x 37 cm Szmaragdowy stół oceaniczny ( Oceanic emerald table ) jest wykonany w technice łączenia kamienia oraz szkła epoksydowego, której wytworzenie pochłonęło ponad dwa lata pracy oraz testów. Skomplikowanie, oraz wysoki poziom trudności techniki powoduje że jest to dzieło enigmatyczne, trudno dostępne i luksusowe. Ręczna metoda powoduje niepowtarzalność każdej rzeźby i jej indywidualizm. Żłobienia wykonane są dzięki płynącej wodzie a struktura dna tworzona jest przez warunki atmosferyczne. Rzeźba o charakterze użytkowym surowo wykończona symbolizująca ocean i szmaragd wody, oddająca w naturalny sposób naturę. Gra kolorów do złudzenia przypomina taflę wody. Stolik zmienia swój charakter w zależności od oświetlenia i otaczającej aury. W słońcu ujawnia nierówności głębi i barwy nasycone światłem, o zmroku natomiast gra cienia nadaje całości wygląd oceanu przygotowującego się na sztorm. Martwa natura, która żyje wraz z porą dnia i hipnotyzując skupia na sobie uwagę. technika własna: kamień, szkło epoksydowe,; wymiary: 78 x 55 x 37 cm Szmaragdowy stół oceaniczny ( Oceanic emerald table ) jest wykonany w technice łączenia kamienia oraz szkła epoksydowego, której wytworzenie pochłonęło ponad dwa lata pracy oraz testów. Skomplikowanie, oraz wysoki poziom trudności techniki powoduje że jest to dzieło enigmatyczne, trudno dostępne i luksusowe. Ręczna metoda powoduje niepowtarzalność każdej rzeźby i jej indywidualizm. Żłobienia wykonane są dzięki płynącej wodzie a struktura dna tworzona jest przez warunki atmosferyczne. Rzeźba o charakterze użytkowym surowo wykończona symbolizująca ocean i szmaragd wody, oddająca w naturalny sposób naturę. Gra kolorów do złudzenia przypomina taflę wody. Stolik zmienia swój charakter w zależności od oświetlenia i otaczającej aury. W słońcu ujawnia nierówności głębi i barwy nasycone światłem, o zmroku natomiast gra cienia nadaje całości wygląd oceanu przygotowującego się na sztorm. Martwa natura, która żyje wraz z porą dnia i hipnotyzując skupia na sobie uwagę. technika własna: kamień, szkło epoksydowe,; wymiary: 78 x 55 x 37 cm Szmaragdowy stół oceaniczny ( Oceanic emerald table ) jest wykonany w technice łączenia kamienia oraz szkła epoksydowego, której wytworzenie pochłonęło ponad dwa lata pracy oraz testów. Skomplikowanie, oraz wysoki poziom trudności techniki powoduje że jest to dzieło enigmatyczne, trudno dostępne i luksusowe. Ręczna metoda powoduje niepowtarzalność każdej rzeźby i jej indywidualizm. Żłobienia wykonane są dzięki płynącej wodzie a struktura dna tworzona jest przez warunki atmosferyczne. Rzeźba o charakterze użytkowym surowo wykończona symbolizująca ocean i szmaragd wody, oddająca w naturalny sposób naturę. Gra kolorów do złudzenia przypomina taflę wody. Stolik zmienia swój charakter w zależności od oświetlenia i otaczającej aury. W słońcu ujawnia nierówności głębi i barwy nasycone światłem, o zmroku natomiast gra cienia nadaje całości wygląd oceanu przygotowującego się na sztorm. Martwa natura, która żyje wraz z porą dnia i hipnotyzując skupia na sobie uwagę. technika własna: kamień, szkło epoksydowe,; wymiary: 78 x 55 x 37 cm Szmaragdowy stół oceaniczny ( Oceanic emerald table ) jest wykonany w technice łączenia kamienia oraz szkła epoksydowego, której wytworzenie pochłonęło ponad dwa lata pracy oraz testów. Skomplikowanie, oraz wysoki poziom trudności techniki powoduje że jest to dzieło enigmatyczne, trudno dostępne i luksusowe. Ręczna metoda powoduje niepowtarzalność każdej rzeźby i jej indywidualizm. Żłobienia wykonane są dzięki płynącej wodzie a struktura dna tworzona jest przez warunki atmosferyczne. Rzeźba o charakterze użytkowym surowo wykończona symbolizująca ocean i szmaragd wody, oddająca w naturalny sposób naturę. Gra kolorów do złudzenia przypomina taflę wody. Stolik zmienia swój charakter w zależności od oświetlenia i otaczającej aury. W słońcu ujawnia nierówności głębi i barwy nasycone światłem, o zmroku natomiast gra cienia nadaje całości wygląd oceanu przygotowującego się na sztorm. Martwa natura, która żyje wraz z porą dnia i hipnotyzując skupia na sobie uwagę. technika własna: kamień, szkło epoksydowe,; wymiary: 78 x 55 x 37 cm Szmaragdowy stół oceaniczny ( Oceanic emerald table ) jest wykonany w technice łączenia kamienia oraz szkła epoksydowego, której wytworzenie pochłonęło ponad dwa lata pracy oraz testów. Skomplikowanie, oraz wysoki poziom trudności techniki powoduje że jest to dzieło enigmatyczne, trudno dostępne i luksusowe. Ręczna metoda powoduje niepowtarzalność każdej rzeźby i jej indywidualizm. Żłobienia wykonane są dzięki płynącej wodzie a struktura dna tworzona jest przez warunki atmosferyczne. Rzeźba o charakterze użytkowym surowo wykończona symbolizująca ocean i szmaragd wody, oddająca w naturalny sposób naturę. Gra kolorów do złudzenia przypomina taflę wody. Stolik zmienia swój charakter w zależności od oświetlenia i otaczającej aury. W słońcu ujawnia nierówności głębi i barwy nasycone światłem, o zmroku natomiast gra cienia nadaje całości wygląd oceanu przygotowującego się na sztorm. Martwa natura, która żyje wraz z porą dnia i hipnotyzując skupia na sobie uwagę.

Cena wywoławcza: 14000

Talerz Włocławek

Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, śr.: 30 cm Włocławek/Rewolucji 1905/Made in Poland/Hand painted

Zestaw trzech talerzy dekoracyjnych

Włochy, II poł. XX w. ceramika, dekoracja podszkliwna, śr.: 24,7 cm; jeden talerz sygnowany wyciskiem Gualdo Italy

Cena wywoławcza: 100

Półmisek "ryby"

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX w. szkło prasowane; wym.: 31 x 21 cm Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX w. szkło prasowane; wym.: 31 x 21 cm Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX w. szkło prasowane; wym.: 31 x 21 cm Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX w. szkło prasowane; wym.: 31 x 21 cm Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX w. szkło prasowane; wym.: 31 x 21 cm

Cena wywoławcza: 100

Świecznik Włocławek IWP

proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego, 1959; wzór nr 379 Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 14,5 x 20,5 cm sygn: Fajans/Włocławek/Rewolucji 1905, 300 zachowane fragmenty naklejki proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego, 1959; wzór nr 379 Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 14,5 x 20,5 cm sygn: Fajans/Włocławek/Rewolucji 1905, 300 zachowane fragmenty naklejki proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego, 1959; wzór nr 379 Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 14,5 x 20,5 cm sygn: Fajans/Włocławek/Rewolucji 1905, 300 zachowane fragmenty naklejki proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego, 1959; wzór nr 379 Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 14,5 x 20,5 cm sygn: Fajans/Włocławek/Rewolucji 1905, 300 zachowane fragmenty naklejki

Patera z garnituru do ciast

Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w fajans szkliwiony, malowany; wym.: 29,8 x 28,5 cm Włocławek/Fajans/Made in Poland, 10 3176 B.A. Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w fajans szkliwiony, malowany; wym.: 29,8 x 28,5 cm Włocławek/Fajans/Made in Poland, 10 3176 B.A. Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w fajans szkliwiony, malowany; wym.: 29,8 x 28,5 cm Włocławek/Fajans/Made in Poland, 10 3176 B.A. Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w fajans szkliwiony, malowany; wym.: 29,8 x 28,5 cm Włocławek/Fajans/Made in Poland, 10 3176 B.A.

Cena wywoławcza: 350

Wazonik Bogucice

Bogucice, lata 60. XX w. porcelana, wys.: 28,2; sygnowany Bogucice, lata 60. XX w. porcelana, wys.: 28,2; sygnowany Bogucice, lata 60. XX w. porcelana, wys.: 28,2; sygnowany Bogucice, lata 60. XX w. porcelana, wys.: 28,2; sygnowany

Cena wywoławcza: 300

Puchar Lalique

szkło bezbarwne, matowione, prasowane, wys.: 15, szer. wlewu: 9,7 cm sygn. Lalique Franceszkło bezbarwne, matowione, prasowane, wys.: 15, szer. wlewu: 9,7 cm sygn. Lalique Franceszkło bezbarwne, matowione, prasowane, wys.: 15, szer. wlewu: 9,7 cm sygn. Lalique Franceszkło bezbarwne, matowione, prasowane, wys.: 15, szer. wlewu: 9,7 cm sygn. Lalique France

Cena wywoławcza: 1000

Popielniczka "osiołek"

proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, warstwowe, formowane ręcznie, wym.: 7,5 x 13,5 cm proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, warstwowe, formowane ręcznie, wym.: 7,5 x 13,5 cm proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, warstwowe, formowane ręcznie, wym.: 7,5 x 13,5 cm proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, warstwowe, formowane ręcznie, wym.: 7,5 x 13,5 cm

Cena wywoławcza: 150

Element z zestawu "Diatret"

proj. Jan Sylwester Drost, 1973; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło barwione, wym: 7 x 17,5 cm; Niewielkie odpryski wokół podstawy. W kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

Cena wywoławcza: 300

Wazon "osiołek"

proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, wys.: 16,3 cm, średnica podstawy: 7 cm proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, wys.: 16,3 cm, średnica podstawy: 7 cm proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, wys.: 16,3 cm, średnica podstawy: 7 cm proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, wys.: 16,3 cm, średnica podstawy: 7 cm

Wazon proj. L. Pijaczewska

proj. Lucyna Pijaczewska, lata 70. XX w. Huta Szkła Artystycznego "Barbara", Polanica Zdrój; szkło barwione, warstwowe, wys.: 30 cm proj. Lucyna Pijaczewska, lata 70. XX w. Huta Szkła Artystycznego "Barbara", Polanica Zdrój; szkło barwione, warstwowe, wys.: 30 cm proj. Lucyna Pijaczewska, lata 70. XX w. Huta Szkła Artystycznego "Barbara", Polanica Zdrój; szkło barwione, warstwowe, wys.: 30 cm proj. Lucyna Pijaczewska, lata 70. XX w. Huta Szkła Artystycznego "Barbara", Polanica Zdrój; szkło barwione, warstwowe, wys.: 30 cm

Figura konia Chodzież

Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu, II poł. XX w. porcelit malowany, szkliwiony, wym.: 20,4 x 24 x 7 cm sygn: P/ CHODZIEŻ / Made in Poland Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu, II poł. XX w. porcelit malowany, szkliwiony, wym.: 20,4 x 24 x 7 cm sygn: P/ CHODZIEŻ / Made in Poland Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu, II poł. XX w. porcelit malowany, szkliwiony, wym.: 20,4 x 24 x 7 cm sygn: P/ CHODZIEŻ / Made in Poland Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu, II poł. XX w. porcelit malowany, szkliwiony, wym.: 20,4 x 24 x 7 cm sygn: P/ CHODZIEŻ / Made in Poland

Cena wywoławcza: 450

Wazon Włocławek nr 648

proj. Wit Płażewski,1965; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 10,5 x 12,8 x 8,1 cm sygn: Włocławek/Fajans/ Made in Poland proj. Wit Płażewski,1965; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 10,5 x 12,8 x 8,1 cm sygn: Włocławek/Fajans/ Made in Poland proj. Wit Płażewski,1965; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 10,5 x 12,8 x 8,1 cm sygn: Włocławek/Fajans/ Made in Poland proj. Wit Płażewski,1965; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 10,5 x 12,8 x 8,1 cm sygn: Włocławek/Fajans/ Made in Poland

Cena wywoławcza: 250

Kosz do owoców Włocławek

projekt Wit Płażewski,1957; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans, farby podszkliwne; wym.: 15,5 x 36,5 x 24,5 cm Sygn.: Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; Hand painted, 3381 projekt Wit Płażewski,1957; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans, farby podszkliwne; wym.: 15,5 x 36,5 x 24,5 cm Sygn.: Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; Hand painted, 3381 projekt Wit Płażewski,1957; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans, farby podszkliwne; wym.: 15,5 x 36,5 x 24,5 cm Sygn.: Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; Hand painted, 3381 projekt Wit Płażewski,1957; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans, farby podszkliwne; wym.: 15,5 x 36,5 x 24,5 cm Sygn.: Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; Hand painted, 3381

Fotel RM56 (Vzór)

reedycja projektu autorstwa Romana Modzelewskiego z lat 50. Wymiary: wysokość: 78 cm, głębokość: 58 cm, szerokość: 71 cm, wysokość siedziska: 40 cm; sklejka pokryta bezbarwnym lakierem (półmat), stelaż wykonany z giętego drutu, lakierowany reedycja projektu autorstwa Romana Modzelewskiego z lat 50. Wymiary: wysokość: 78 cm, głębokość: 58 cm, szerokość: 71 cm, wysokość siedziska: 40 cm; sklejka pokryta bezbarwnym lakierem (półmat), stelaż wykonany z giętego drutu, lakierowany reedycja projektu autorstwa Romana Modzelewskiego z lat 50. Wymiary: wysokość: 78 cm, głębokość: 58 cm, szerokość: 71 cm, wysokość siedziska: 40 cm; sklejka pokryta bezbarwnym lakierem (półmat), stelaż wykonany z giętego drutu, lakierowany reedycja projektu autorstwa Romana Modzelewskiego z lat 50. Wymiary: wysokość: 78 cm, głębokość: 58 cm, szerokość: 71 cm, wysokość siedziska: 40 cm; sklejka pokryta bezbarwnym lakierem (półmat), stelaż wykonany z giętego drutu, lakierowany

Cena wywoławcza: 1400

Kilim w geometrycznym wzorem

Polska, II poł. XX w. wym: 130 x 210 cm (z frędzlami)

Cena wywoławcza: 1500

Komoda Bydgoskie Fabryki Mebli z Zestawu stołowego 1020B

Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 60. XX w. drewno: dąb, szkło wym.: 87 x 160 x 50 cm Metka znamionowa. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (do renowacji). W dyspozycji galerii stół i cztery krzesła z zestawu 1020B (możliwość dokupienia). Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 60. XX w. drewno: dąb, szkło wym.: 87 x 160 x 50 cm Metka znamionowa. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (do renowacji). W dyspozycji galerii stół i cztery krzesła z zestawu 1020B (możliwość dokupienia). Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 60. XX w. drewno: dąb, szkło wym.: 87 x 160 x 50 cm Metka znamionowa. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (do renowacji). W dyspozycji galerii stół i cztery krzesła z zestawu 1020B (możliwość dokupienia). Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 60. XX w. drewno: dąb, szkło wym.: 87 x 160 x 50 cm Metka znamionowa. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (do renowacji). W dyspozycji galerii stół i cztery krzesła z zestawu 1020B (możliwość dokupienia).

Cena wywoławcza: 1000

Kredens Bydgoskie Fabryki Mebli z Zestawu stołowego 1020B

Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 60. XX w. drewno: dąb, szkło wym: 145,2 x 95,5 x 35 cm Mebel w oryginalnym stanie zachowania. Na jednych drzwiczkach niewielkie uszkodzenie. W dyspozycji galerii stół i cztery krzesła z zestawu 1020B (możliwość dokupienia).

Cena wywoławcza: 900

Wazon Włocławek

Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wys.: 20,8 cm sygn.: Fajans/Włocławek/Rewolucji 1905

Cena wywoławcza: 1400

Zestaw dla palacza Ćmielów

Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, lata 60. XX w. porcelana, złocenie; w skład zestawu wchodzą: owalny talerzyk (19,9 x 12,1 cm), miseczka (7,4 x 5,9 cm) i popielniczka ( śr.: 9,4 cm); sygn.: C/Ćmielów/Made in Poland oraz wyciskiem. Stan zachowania: przetarcia złocenia, niewielki ubytek malatury na rancie miseczki.

Cena wywoławcza: 200

Garnitur do ciast Ryszard

proj.: Gabriela Śleżewska-Hoffman, 1967; Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków, lata 70./80. XX w. patera na ciasto (średnica: 25 cm), oraz 6 talerzyków (średnica: 15 cm)

Cena wywoławcza: 200

Dzban Łysa Góra

Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w. glinka szkliwiona, malowana, metalowe ucho; wym.: 26 x ok. 12 cm. Sygnatura ryta: Made in Poland / Łysa Góra

Zydel proj. Aplewicz (ŁAD)

proj.: Franciszek Aplewicz; Spółdzielnia Pracy Architektury Wnętrz ŁAD w Warszawie, lata 70. XX w. dąb, wym.: 83 x3 7 x 37cm Metka znamionowa. Oryginalny stan zachowania.

Naczynie do kwiatów Włocławek

proj. Wit Płażewski, 1963; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 9,5 x 30 x 10 cm sygn: Włocławek/Rewolucji 1905, wycisk 552

Cena wywoławcza: 500

Figurka "Chuligan" Steatyt

"Steatyt" Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 70. XX w. porcelana, farby naszkliwne, wys.: 24 cm sygn.: STEATYT/ZB/KATOWICE

Wazon "Kula"

proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego,1952; Zakłady Fajansu Włocławek, II poł. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wys.: 8 cm sygn: Włocławek/Fajans/Made in Poland 300

Cena wywoławcza: 150

Talerz dekoracyjny "kora"

Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, śr.: 23,7 cm Włocławek/Rewolucji 1905/Made in Poland 6458

Patera kapelusz

proj. Jan Sowiński (1911-1990), 1960; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany; śr: 30 cm. sygn: Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905; pieczątki: Hand painted 3293

Cena wywoławcza: 500

Wazon Tułowice

Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice, lata 60. XX w. porcelit, dekoracja reliefowa, szkliwa barwne, wym.: wys.: 36, 5 cm, szer. wlewu: 5 cm, szer. podstawy: 9,8 cm sygn: Pt w wieńcu/ Tułowice/ Made in Poland; naklejka: wazon: 610, dekoracja: 4065

Talerz dekoracyjny Tułowice

Tułowice, Fabryka Porcelany i Porcelitu, lata 60./70. XX w. porcelana; śr.: ok. 30 cm sygn.: PT/Tułowice Made in Poland

Wazon "osiołek"

proj.: Czesław Zuber (ur. 1948); Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, wys.: 28,5 cm

Wazon z popielniczką

Wazon: sygnatura skreślona, ręcznie: B.35, LZ,  dekoracja natryskowa, wybierana, złocenia, wys.: 24 cm. Popielniczka: dekoracja natryskowa, częściowo ręcznie malowana, wybierana, sygnatura skreślona, częściowo widoczny stempel: Cepelia, wym.: 4,2 x 13,2 x 11,8 cm

Popielniczka Ćmielów

Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, lata 60. XX w. porcelana, natrysk wybierany, wym.: 4,2 x 13 x 11,8 cm sygn. Ć/Ćmielów/Made in Poland, ręcznie: C-170-707-17 Stan zachowania: niewielkie ubytki malatury.

Talerz dekoracyjny z Syrenką

Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana w Wałbrzychu, lata 70. XX w. porcelana malowana, średnica: 31,8 cm sygn.: LUBIANA/Made in Poland, ręcznie: J.Ciaś 1969, Hand painted

Krzesło Follia marki Zanotta

proj.: Giuseppe Terragni, 1934; wym.: 80 x 50 x 60 cm. W zbiorach: Museum of Modern Art. w Nowym Jorku, Die NeueSammlung w Monachium, Kunstgewerbemuseum w Berlinie, Museum fur Angewandte Kunst w Kolonii i Vitra Design Museum w Weil am Rhein. Stan zachowania: rysy użytkowe na siedzisku, reperacja pęknięcia na boku.

Wazonik dekoracyjny Rosenthal

Niemcy, Rosenthal, lata 60. XX w. porcelana szkliwiona, malowana, złocenia, wys.: 18 cm, wycisk: 1592 IW F.HEIDENREICH

Figurka kota Chodzież

Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, II poł. XX w. porcelit malowany, szkliwiony, wym.: 5,5 x x 20 x 5 cm sygn. C (w wieńcu)/Chodzież/Made in Poland, stempel JH Stan zachowania: kilka milimentrowych odprysków malatury.

Komplet sześciu kieliszków

proj. Zbigniew Horbowy Huta Szkła ""Sudety"" w Szczytnej, lata 60./70. XX w. szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie, wys.: 13 cm Jeden kieliszek po konserwacji.

Talerz z dekoracją typu "kora"

Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, śr.: 30,5 cm Włocławek/Rewolucji 1905/Made in Poland Hand painted 6531

Cena wywoławcza: 650

Świecznik Włocławek nr 274

proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego,1952; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym.: 12,7 x 9,8 x 7,7 cm sygn.: Włocławek/Fajans/Made in Poland i ręcznie 274/5660 Stan zachowania: niewielkie wyszczerbienie w górnej części.

Cena wywoławcza: 300

Talerz dekoracyjny Łysa Góra

Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w. glinka szkliwiona (spód w środkowej części bez szkliwienia) , malowana, śr.: 21,3 cm

Cena wywoławcza: 200

Bombonierka Huta Julia

Huta Julia, Piechowice, 2 poł. XX w. szkło kryształowe, naklejki producenta, śr.: 12 cm

Cena wywoławcza: 100

Ireneusz Kiziński (1937 - 2008), Szklana rzeźba

szkło formowane ręcznie, częściowo matowione, wtopiony element ozdobny; wym.: 21 x 30 x 24 cm

Wazon Włocławek nr 284

proj. Jan Sowiński, 1958; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wys.: 29 cm sygn: Fajans/Włocławek/Rewolucji 1905, 3007761 Stan zachowania: niewielkie ukruszenie na wewnętrznej stronie wlewu.

Cena wywoławcza: 450

Wazon Herkules

proj. Ewa Gerczuk-Moskaluk, 1976; Huta Sudety w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w. szkło sodowe, warstwowe, barwione, wys. 38,3 cm

Cena wywoławcza: 250

Talerz okolicznościowy Chodzież "XX Za udział w czynach społecznych"

Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, II poł. XX w. natrysk wybierany, śr.: 32 cm sygn: C (w trójkącie)/Chodzież/Made in Poland, ręcznie: M

Cena wywoławcza: 650

Popielnica Włocławek wzór 204

proj. Wit Płażewski,1957; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany, wym: 6,2 x 21,4 x 9,7 cm sygn.: Fajans/Włocławek/Rewolucji 1905, 3513

Zestaw pater "Motyle"

Huta Szkła Gospodarczego ""Ząbkowice"" w Dąbrowie Górniczej, I poł. XX w. Numer 1079 w katalogu z 1910 roku. Zestaw składa się z jednej dużej (18,5 x 23 cm) i trzech małych paterek (10,2 x 8,3 cm). szkło barwione, prasowane Stan zachowania: minimalny ubytek na spodzie dużej patery.

Wazon Bogucice

Bogucice, lata 60. XX w. porcelana, wys.: 28,2; sygnowany

Wazon "Kostka" Ćmielów

proj. Danuta Duszniak, 1957; Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, II poł. XX w. porcelana, dekoracja malowana, 24 x 8 cm sygn.:`Ć/Ćmielów/Made in Poland i ręcznie: C- 107-521-26 Niewielki odprysk malatury.

Wazon Wawel

Zakłady Porcelany Stołowej Wawel w Wałbrzychu, 3 ćw. XX w. porcelana, dekoracja iryzowana, złocenia; wys.: 27,5 cm Stan zachowania: konserwacja przy wlewie, przetarcie złocenia

Wazon "Flora' Karolina

proj. Danuta Duszniak, Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w. porcelana, natrysk wybierany; wys.: 23,6 cm

Owocarka "Migdały"

Huta Szkła Gospodarczego ""Ząbkowice"" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX w. szkło prasowane, barwione; wys.: 20,2 cm, średnica: 20 cm

Talerz Wałbrzych

Zakłady Porcelany Stołowej ""Wałbrzych"", lata 60./70. XX w. porcelana, natrysk wybierany, śr.: 32,5 cm sygn: Wałbrzych/Made in Poland

148

Wazon Lidia

projekt formy: Wincenty Potacki, 1961; Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, lata 60 . XX w. porcelana malowana natryskowo, wybierana, wys.: 27,5 cm sygn: C w trójkącie/ Ćmielów/Made i Poland, ręcznie: C-125-707-8

Cena wywoławcza: 300

149

Patera szklana

Skandynawia, II poł. XX w. szkło barwione, częściowo matowione, wym.: 13,7 x 51,4 x 23,3 cm

Warszawa 2018/09/05

Małgorzata Kosiec

Serenade, 2016

Warszawa 2018/09/05

Sławomir Micek

Warszawa 2018/09/05

Jan Szczepkowski

Warszawa 2018/09/05

Koji Kamoji

Warszawa 2018/09/05

Entrapment, 2018

Warszawa 2018/09/05

Jarosław Modzelewski

Warszawa 2018/09/05

Tomasz Pietrzyk

Warszawa 2018/09/05

Małgorzata Majerczyk

Warszawa 2018/09/05

Tomasz Sętowski

Ulotna

Warszawa 2018/09/05

Artur Kolba

Warszawa 2018/09/05

Agata Kosmala

Warszawa 2018/09/05

Andrzej Tobis

Zbiornik, 2004

Warszawa 2018/09/05

Cnota Terroru, 2015

Warszawa 2018/09/05

Jaremi Picz

Epicentrum C02

Warszawa 2018/09/05

Stanisław Baj

Rzeka Bug, 2017

Warszawa 2018/09/05

Agnieszka Pietrzykowska

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Adam Romaniuk

Zagajnik

Warszawa 2018/09/05

Tomasz Kawiak

Makieta do instalacji z Chin

Warszawa 2018/09/05

Edward Dwurnik

Plac Zamkowy - Warszawa, 2017

Warszawa 2018/09/05

Wenecja, 2018

Warszawa 2018/09/05

Roman Nowotarski

Warszawa 2018/09/05

Teresa Wallis-Joniak

Łodzie w Collidure, 2010

Warszawa 2018/09/05

Alejandro Pinzon

La Novedad, 2014

Warszawa 2018/09/05

Włodzimierz Kwiatkowski

Warszawa 2018/09/05

Słońce Narodu, 2018

Warszawa 2018/09/05

Jan Berdyszak

Warszawa 2018/09/05

Kiejstut Bereźnicki

Warszawa 2018/09/05

Andrzej Zwierzchowski

Ochłap

Warszawa 2018/09/05

Stanislaw Wysocki

Warszawa 2018/09/05

Jan Stokfisz-Delarue

La Cour, 2017

Warszawa 2018/09/05

Andrzej Urbanowicz

Warszawa 2018/09/05

Jan Wołek

Warszawa 2018/09/05

Franciszek Starowieyski

Warszawa 2018/09/05

Jan Jubaal Wasiński

Rana, 2013

Warszawa 2018/09/05

Jacek Szynkarczuk

Starodrzew, 2016

Warszawa 2018/09/05

Jarosław Jaśnikowski

Czerwony samolot, 2009

Warszawa 2018/09/05

Tomek Mistak (ur. 1978)

Dyspersja XII, 2017

Warszawa 2018/09/05

Rafał Olbiński

Warszawa 2018/09/05

Andrzej Piecha

bez tytułu, 2010

Warszawa 2018/09/05

Alina Sibera

Rudzielec z Kanionu, 2012

Warszawa 2018/09/05

Jan Młodożeniec

bez tytułu,

Warszawa 2018/09/05

Live's Circuses

Warszawa 2018/09/05

Alfons Mazurkiewicz

Warszawa 2018/09/05

Ewa Jędryk-Czarnota

Rywalki XI, 2009

Warszawa 2018/09/05

Grzegorz Lerka

bez tytułu, 2011

Warszawa 2018/09/05

Eugeniusz Gerlach

bez tytułu, 2010

Warszawa 2018/09/05

Waldemar Chądzyński

Warszawa 2018/09/05

Dariusz Słota

Portret konia, 2007

Warszawa 2018/09/05

Henryk Trojan

Historia Miłosna, 2016

Warszawa 2018/09/05

Romuald Krzyżanowski

Sekret, 2016

Warszawa 2018/09/05

ROOM 1206, 2018

Warszawa 2018/09/05

Paweł Tkaczyk

bez tytułu, 2008

Warszawa 2018/09/05

Witold Pazera

Warszawa 2018/09/05

Roman Kalarus

Wolne Anioły, 1997/1999

Warszawa 2018/09/05

Edyta Duduś

Look in the future, 2015

Warszawa 2018/09/05

Stanisław Mazuś

W duecie, 2016

Warszawa 2018/09/05

Angelika Galus

Łapacze snów, 2012

Warszawa 2018/09/05

Krzysztof Pasztuła

Warszawa 2018/09/05

Ryszard Miłek

Warszawa 2018/09/05

Marek Rużyk

Stary Wrak, 2007

Warszawa 2018/09/05

Joanna Karpowicz

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Wyjątkowy pod względem prezentacji postaci Venoma, oryginalny kolor do komiksu z serii „Venom: The Finale” część #2 pod tytułem „Slaughter on Fifth Avenue, strona 1 typu splash tytułowy

copic na wydruku, 28 x 21,5 cm x 2, wyd. Marvel 1997, autor: Tom Smith (kolor)

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Grzegorz Rosiński

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Tablica BHP

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Plakat filmowy "Popioły"

Warszawa 2018/09/05

Popielniczka"osiołek"

Warszawa 2018/09/05

Figurka indyka

Warszawa 2018/09/05

Talerz dekoracyjny Karolina

Warszawa 2018/09/05

Lichtarzyk Włocławek

Warszawa 2018/09/05

Element zestawu "Radiant"

Warszawa 2018/09/05

Płyta "Ryba"

Warszawa 2018/09/05

Wazon Steatyt

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Szmaragdowy stół oceaniczny

Warszawa 2018/09/05

Talerz Włocławek

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Półmisek "ryby"

Warszawa 2018/09/05

Świecznik Włocławek IWP

Warszawa 2018/09/05

Patera z garnituru do ciast

Warszawa 2018/09/05

Wazonik Bogucice

Warszawa 2018/09/05

Puchar Lalique

Warszawa 2018/09/05

Popielniczka "osiołek"

Warszawa 2018/09/05

Element z zestawu "Diatret"

Warszawa 2018/09/05

Wazon "osiołek"

Warszawa 2018/09/05

Wazon proj. L. Pijaczewska

Warszawa 2018/09/05

Figura konia Chodzież

Warszawa 2018/09/05

Wazon Włocławek nr 648

Warszawa 2018/09/05

Kosz do owoców Włocławek

Warszawa 2018/09/05

Fotel RM56 (Vzór)

Warszawa 2018/09/05

Kilim w geometrycznym wzorem

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Wazon Włocławek

Warszawa 2018/09/05

Zestaw dla palacza Ćmielów

Warszawa 2018/09/05

Garnitur do ciast Ryszard

Warszawa 2018/09/05

Dzban Łysa Góra

Warszawa 2018/09/05

Zydel proj. Aplewicz (ŁAD)

Warszawa 2018/09/05

Naczynie do kwiatów Włocławek

Warszawa 2018/09/05

Figurka "Chuligan" Steatyt

Warszawa 2018/09/05

Wazon "Kula"

Warszawa 2018/09/05

Talerz dekoracyjny "kora"

Warszawa 2018/09/05

Patera kapelusz

Warszawa 2018/09/05

Wazon Tułowice

Warszawa 2018/09/05

Talerz dekoracyjny Tułowice

Warszawa 2018/09/05

Wazon "osiołek"

Warszawa 2018/09/05

Wazon z popielniczką

Warszawa 2018/09/05

Popielniczka Ćmielów

Warszawa 2018/09/05

Talerz dekoracyjny z Syrenką

Warszawa 2018/09/05

Krzesło Follia marki Zanotta

Warszawa 2018/09/05

Wazonik dekoracyjny Rosenthal

Warszawa 2018/09/05

Figurka kota Chodzież

Warszawa 2018/09/05

Komplet sześciu kieliszków

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Świecznik Włocławek nr 274

Warszawa 2018/09/05

Talerz dekoracyjny Łysa Góra

Warszawa 2018/09/05

Bombonierka Huta Julia

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Wazon Włocławek nr 284

Warszawa 2018/09/05

Wazon Herkules

Warszawa 2018/09/05

Warszawa 2018/09/05

Popielnica Włocławek wzór 204

Warszawa 2018/09/05

Zestaw pater "Motyle"

Warszawa 2018/09/05

Wazon Bogucice

Warszawa 2018/09/05

Wazon "Kostka" Ćmielów

Warszawa 2018/09/05

Wazon Wawel

Warszawa 2018/09/05

Wazon "Flora' Karolina

Warszawa 2018/09/05

Owocarka "Migdały"

Warszawa 2018/09/05

Talerz Wałbrzych

Warszawa 2018/09/05

Wazon Lidia

Warszawa 2018/09/05

Patera szklana

    Limit ceny