2. Aukcja Malarstwa i Designu – 28. lutego, godz. 19.30

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wyjątkową, 2. edycję Aukcji Malarstwa i Designu, podczas której prezentujemy starannie wyselekcjonowane przykłady designu w otoczeniu obrazów artystów o wyjątkowym dorobku, poszukiwanych przez kolekcjonerów sztuki. To prawdziwa korespondencja sztuk, która otwiera wiele nowych możliwości aranżacji własnego wnętrza. Licytacja odbędzie się 28 lutego o godz. 19.30, w siedzibie naszej galerii. Przed aukcją zapraszamy w najbliższy weekend (24-25 lutego: sobota 12.00-18.00; niedziela 12.00-18.00) na showroom kolekcjonerski, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć wystawiane obiekty i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Zapraszamy!

Running with a yellow head

technika mieszana (olej, akryl), płótno, 120 × 100 cm, sygn. na odwrocie

Bez tytułu (30)

olej, płótno, 40 x 80 cm, sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 1000

Maciej Urbaniak

Dziewczyna z listem

olej, płótno, 60 x 40 cm, sygn. na odwrocie * do ceny wylicytowanej dodatkowo pobierana opłata Droit de suite w wysokości 5%

Joanna Szostak - Rogoz

Pejzaż 1VII17

olej, płótno, 100 x 140 cm, sygn. na odwrocie

Piotr Szczur

W przyrodzie

olej, płótno, 80 x 80cm, sygn. na odwrocie

Głowy

olej, płótno, 2 x 65 x 92 cm (całość 65 x 184cm), sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1000

Wioleta Wnorowska

olej, płótno, 200 x 150 cm, sygn. na odwrocie

Barbara Gębczak

Basen 3

akryl, płótno, 61 x 85 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1000

Jan Jubaal Wasiński

Nosorożec

akryl, płótno, 200 x 300 cm, sygn. na odwrocie

Album drugi

olej, płótno, 55 x 98 cm, sygn. na odwrocie

Wojciech Kołacz Otecki

Wzrok słyszy czego oczy nie widzą

linoryt, papier, 69 x 48,5 (w świetle oprawy), w oprawie 103 x 72 cm (w oprawie), sygn. * do ceny wylicytowanej dodatkowo pobierana opłata Droit de suite w wysokości 5%

Cena wywoławcza: 1000

Monika Marchewka

Gość

olej, płótno, 100 x 100 cm, sygn. p.d.

bez tytulu

olej, płótno, 100 x 120 cm, sygn. na odwrocie

Henryk Płóciennik

Julek

olej, płótno, 65 x 54 cm, sygn. na odwrocie

Paweł Kociniak

Letni deszcz

olej, płótno, 100 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Chemtrails

olej, płótno, 59 x 59 cm, sygn. na odwrocie

Adam Rokowski

Tołpyga ΙΧΘΥΣ

olej, płótno, 2 x 30 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1000

Patryk Lutomski

Oni umrą i wiedzą o tym

akryl, płótno, 81 x 100 cm, sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 1000

Piotr Szwabe vel Pisz

Na granicy bez zmian

akryl, olej, kolaż, płótno, 40 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1000

Odbicie

olej, płótno, 100 x 80 cm, sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 1000

Wielki Brat

akwaforta, sucha igła, akryl, papier, wymiary w świetle oprawy 53,4 x 78,8 | odcisk płyty 41,8 x 59,6 | sygn. p.d.

Five Strokes of Kenshio

akryl, olej, płótno, 100 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1000

Robert Wałęka

Draperia Łokciowa

akryl, taśma barwna, 80 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1000

Nikodem Baiser

akryl, płótno, 65 x 90 cm, sygn. na odwrocie

Wizjoner

olej, płótno, 90 x 90 cm, sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 1000

Zapis tajemnych wędrówek I

technika własna, płótno, 70 x 100 cm, sygn. p.d.

Włodzimierz Kamiński

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno, 44,5 x 52 cm (w oprawie), sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1000

Deszczowa piosenka

akryl, płótno, 89 x 115 cm, sygn. na odwrocie

Magdalena Raczko

z cyklu Inne Przestrzenie IV

olej, płótno, 100 x 73 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1000

Edycja limitowana

technika mieszana (akryl, spray), płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Dilan Abdulla

2-18-120

akryl, olej, płótno, 75 x 95 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1000

Bodylust

technika mieszana, płótno, 110 x 110 cm, sygn. na odwrocie

Wilhelm Sasnal

145 x 190 mm

druk, papier, 145 x 190 mm, praca numerowana i sygnowana w tyłu Praca 145 x 190 pochodzi z 1998 roku, z późnego okresu studenckiego Wilhelma Sasnala. Seria autorska limitowana, sygnowana na odwrocie. Sygnowana część edycji ukazała się w 50 egz.

Peter Fuss

Czaszka

druk, papier, 15 x 21 cm, sygn. Druk nawiązuje do słynnej pracy Damiena Hirsta, w której brytyjski artysta ozdobił czaszkę tysiącem prawdziwych diamentów. Fuss dokonując ironicznego nawiązania zrobił to samo tylko 'tanimi paciorkami'.

TOTART

TOTART CONTAINER (z cyklu "Zlew polski")

druk, szablon, spray , papier, 41,8 x 29,4 cm, sygn. Druk / plakat gdańskiej formacji artystycznej TOTART słynącej z wielu płynnych zmian form aktywności i składów osobowych. Polem działań TOTARTU była poezja, malarstwo, happeningi, koncerty, itp. Jej aktywność przypadła na drugą połowę lat '80 i początek lat '90. Z TOTARTEM związane były m.in. takie osoby jak : Paweł 'Konjo' Konak, Ryszard 'Tymon' Tymański, Zbigniew Sajnóg, Paweł 'Paulus' Mazur."

Cena wywoławcza: 400

Michał Janica

Tryptyk erotyczny

flamaster, papier, 3 x 14 x 8,5 (w świetle oprawy), 35 x 26 cm (w oprawie), sygn.

Cena wywoławcza: 1000

Kameleon

kamień, marmur, 30 cm x 6 cm x 18 cm

Cena wywoławcza: 1000

Żubr XL model Fetish

ceramika malowana podszkliwnie, szkliwiona, 22 x 14 x 27 cm, od spodu logo autora i numeracja - 109/2016

Nosorożec duży

ceramika szkliwiona i złocona 24 karatowym złotem, wypalana w piecu elektrycznym, 50x28x18 cm seria limitowana 1/30, sygnowana od spodu.

Kosz do owoców

projekt: Wit Płażewski, 1960 r; Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r., lata 60. XX w. wzór nr 443; wzór dekoracji: 3226; fajans, farby podszkliwne; wymiary: wys. 10,8, śr. 29x26,6 cm; Sygn.: Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905

Plakat: Polen landt ein

proj. Jan Młodożeniec, 1979; wym: 96,5x67 cm.

Cena wywoławcza: 150

Wazon cermiczny

Polska, lata 60.XX w; ceramika malowana, szkliwiona; wys.12,2, wlew:16,3x11,5 cm.

Figurka Sarna

projekt: Lubomir Tomaszewski, 1958 r Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w porcelana, 13x19x12 cm Sygn.: Ć/Ćmielów/Made in Poland

Patera dekoracyjna typu kapelusz

proj. Jan Sowiński, 1958 r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; średnica: 30 cm; sygn: "Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905" pieczątki "Made in Poland", "Hand painted"

Cena sprzedaży: 460

Para wazonów Włocławek

proj: Wit Płażewski, 1958 r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wzór: 306, nr dekoracji: 7546 wysokość: 21,9 cm; sygn: "Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905", H.P. Stan zachowania: jeden wazon-pęknięcie włosowate wewnątrz, drugi – drobny ubytek na podstawie.

Serwis kawowy „Julita” dla 4 osób

proj. Edward Ruszczyński, 1957 r; Zakłady Porcelany „Wawel”, lata 60. XX w; ręcznie malowany, sygnowany, wymiary: spodek: 12,5 4 filiżanki wys. 4 cm, dzbanek bez pokrywki: 12,5 cm. mlecznik: wys.4,5 cm., cukiernica: wys. 5 cm.

Wazon ze szkła warstwowego

proj. Zbigniew Horbowy; Huta Sudety w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w; szkło sodowe, warstwowe; wys. 38,2 cm.

Cena wywoławcza: 400

Plakat: Wystawa Plakat Szwajcarski

proj. Henryk Tomaszewski, 1964; wym: 98x67,2 cm.

Cena wywoławcza: 1800

Fotel R-360

proj: Janusz Różański, 1959 r; Zjednoczenie Przemysłu Meblarskiego, lata 60. XX w; drewno, wełniana tkanina obiciowa, chromowane nogi; wym: Zaprezentowany po raz pierwszy w 1959 roku na targach w Poznaniu. Fotel po renowacji stolarsko – tapicerskiej.

Fotel R-360

Zegar gabinetowy Diehl

Niemcy, lata 70. XX w. obudowa: mosiądz, boki: drewno; werk elektromechaniczny, impulsowy z przystawka balansową, zasilany 1,5 V baterią R-20; wym: wys. 11,5 cm, szer. 18,5 cm, gł. 9,7 cm.

Cena wywoławcza: 300

Szafa biblioteczna typ 100-115 b

Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 60. XX w; okleina dębowa; wym: 149,5x165x33,3 cm. Oryginalny stan zachowania.

Zestaw okolicznościowy: "600-lecie miasta Szubina"

Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 1965 r; dekoracja natryskowa, wybierana; średnica talerza: 31 cm, , 1965 r, wysokość wazonu: 43 cm; sygn: Chodzież w wieńcu/Made in Poland, pieczątka: S15504 ST

Cena wywoławcza: 600

Kilim z orłem z Sali Tronowej Zamku Królewskiego w Warszawie, Ład

projekt: Danuta Thomas, Ład, 1975 r; bawełna, wym: 64,5x35,8 cm. Karton z projektem tego kilimu znajduje się w zbiorach Muzeum Historycznego m.st. Warszawy.

Cena wywoławcza: 850

Serwis kawowy Prometeusz

proj. Danuta Duszniak, 1959 r; Chodzież, Zakłady Porcelany Stołowej, lata 60. XX w; porcelana, wym. 6 talerzyków śr. 11,3 cm, 6 filiżanek wys. 5,7 cm, śr. 6 cm, cukiernica wys. 5,5 cm (bez przykrywki) śr. 8 cm, mlecznik wys. 10,3 cm, śr. 5,8 cm, dzbanek wys. 20,6 cm (bez przykrywki); sygn. C / Chodzież/Made in Poland/Hand painted

Komplet do napojów

proj. Lucyna Pijaczewska; Huta Szkła Artystycznego "Barbara", Polanica Zdrój, lata 70. XX w; w zestawie dzban i 6 szklanic; szkło sodowe w typie antico, wys. 24 cm/10 cm

Cena wywoławcza: 350

Butla Alicja

proj. Zbigniew Horbowy; Huta Sudety w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w; szkło sodowe antico; wys. 30,3 cm.

Cena sprzedaży: 320

Serwis obiadowy Julita

proj. Edmund Ruszczyński, 1957 r, Polska, Wałbrzych, Zakłady Porcelany Stołowej "Wawel", porcelana, farby naszkliwne; waza duża: 16 x 31 cm. waza mała: 12,5 x 25 cm; salaterki 2 szt.: 7,1x26 cm, 6,5x23 cm; miseczka kwadratowa: 5,3x19x19 cm; patera: śr. 32 cm; półmiski 2 szt.: 22,4x33,8 cm, 14,4x25,3 cm; sosjerka - 7,8x18 cm; talerze głębokie 6 szt. - śr. 22,5 cm. talerze płytkie 6szt. - śr.24,7 cm. talerze do przystawek 6 szt. - 21,2 sygn: Wawel/ Made in Poland

Cena wywoławcza: 2400

Leszek Nowosielski, Abstrakcja ceramiczna

Polska, lata 70/80 XX w. ceramika, szkliwienia barwne wym: 30,4 x 42,1 cm.

Dziewczynka

proj. Eryka Trzewik-Drost, 1974, HSG Ząbkowice, lata 70. XX w; szkło formowane ręcznie metodą prasowania; wys. 14 cm.

Figura gołębia

Czechy (?), II poł. II w; szkło sodowe formowane ręcznie; wym: 15,5 x 25,5 x 9,5 cm.

Talerz dekoracyjny fason Telewizor

projekt formy: Kazimierz Kowalski, dekoracji: Lucyna Kowalska; Polska, Tułowice, Fabryka Porcelany i Porcelitu, lata 60-70. XX w. porcelit, dekoracja reliefowa, szkliwa barwne, lśniące i matowe; średnica: ok. 37,5 cm; sygnowany.

Wazon Włocławek

proj. Elżbieta Piwek-Białoborska, 1956 r; Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r., lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wys. 11,1 cm, śr. 11,3 cm; sygn.: Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905

Wazonik szklany

Czechy, lata 50/60; wym: 9, 9x5 cm.

Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; średnica: 30 cm; sygn: "Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905" pieczątki "Made in Poland", "Hand painted"

Cena sprzedaży: 320

Serwis do kawy Chodzież

Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w; wym: 5 filiżanek: wys.7,3 cm;5 spodków: śr.14 cm; dzbanek: wys.20 cm; mlecznik: wys.10 cm; cukiernica: wys. 7,5 cm. porcelit, szkliwo, złocenia, dekoracja w formie tamponażu; sygn.: Chodzież/Made in Poland

Cena wywoławcza: 450

Wazon proj. J.S Drost

proj: Jan Sylwester Drost; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX wieku; szkło sodowe, formowane ręcznie metodą prasowania, dno szlifowane i polerowane, wys:28,7 cm.

Cena wywoławcza: 350

Serwis do herbaty

Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60./70. XX w; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w; porcelit szkliwiony, malowany, dekoracja w typie op-art.; dzbanek (wys.: 22,5 cm, szer.: 21,5 cm), mlecznik (wys.: 11 cm, szer.: 11 cm), cukiernica (wys.: 6, śr.: 9,5 cm), 6 filiżanek (wys.: 7,5 cm, szer.: 10 cm), 6 spodków (śr.: 14,5 cm; sygn.: C/Chodzież/Made i Poland

Cena wywoławcza: 650

Figurka Siedzący pies

Polska, Pacyków, Fabryka Fajansu i Terrakoty Aleksandra Lewickiego, okres międzywojenny; fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo; wys. 15,5 cm, podst. 21,3x15,3; sygn: Pacyków, wycisk na podstawie: Made in Poland i numery: 579/980

Lampa gabinetowa Dell President

proj: Christian Dell model: 6631; KAISER Idell, lata 30. XX w. . wym.: wys.: 41, średnia klosza: 29,5 cm. Znakowana tłoczonym napisem na kloszu. Stan zachowania: spękania na podstawie.

Cena wywoławcza: 2200

Wazon Bohemia

Czechy, Crystal BOHEMIA, II poł XX w; szkło, złocenia; wys. 21,5 cm. Zachowana naklejka.

Popielniczka "ryba" w stylu art deco

Polska, lata 30.XX w; mosiądz , 14x10 cm; W typie wyrobów pracowni brązowniczej J.Witke.

Komplet do ryb ( tzw.śledziówki)

proj. Michał Titkow; Huty Szklane J. Stolle Niemen, lata 30. XX w; Numery katalogowe: 1735, 1736 z 1926 r; szkło barwione w masie, prasowane; 16,3 x 31,8 cm; 7,4 x 15,9 cm. (Literatura: Nie tylko art.-deco, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 2007, s. 80)

Cena wywoławcza: 800

Karafka Bohemia

Czechy, BOHEMIA Glass, II poł XX W. szkło hialitowe, złocenie, wys.32 cm. Zachowana naklejka.

Serwis do kawy Krokus

proj. Wincenty Potacki; Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, lata 60.-70. XX w; wym.: 6 filiżanek wys: 7,7 cm, 6 talerzyków, śr. 14 cm, cukiernica 10 cm, mlecznik 13 cm, dzbanek 25,5 cm (bez przykrywki); sygn: Ć | ĆMIELÓW | MADE | IN POLAND

Cena wywoławcza: 1600

Komplet 6 miseczek art deco

proj. Michał Titkow; Huty Szklane J. Stolle Niemen, lata 30. XX w; Numer katalogowy: 1761 z 1926r; szkło barwione w masie, prasowane; 5,4x 14,5 cm

Cena sprzedaży: 460

Wazon i popielnica

Polska, lata 80. XX w; szkło kobaltowe, dekorowane wypustkami, spody naczyń szlifowane; wazon: wys.33 cm; popielnica: wys.6, śr. 15 cm.

Wazon Wawel

Zakłady Porcelany Stołowej "Wawel" w Wałbrzychu, lata 60 . XX w; porcelana malowana naszkliwnie; wys. 45 cm; sygn: W/Wawel/Made in Poland Zachowane fragmenty naklejki.

Fotel RM58 mat (Vzór)

reedycja projektu autorstwa Romana Modzelewskiego z 1958 r., wymiary: 72/68/67 cm; polietylen (LDPE), stal malowana proszkowo.

Tablica drogowa California 14

USA, II poł XX w.; wym: 60,5x60,5 cm

Cena wywoławcza: 800

Plansza komiksowa: Batman Cacophony, 2008

Batman Cacophony #3, s. 76 (DC, 2008) Oryginalna plansza komiksowa, papier (oryginalny karton wydawnictwa DC Comics), tusz, 43 x 29 cm; Autorzy: Walt Flangan (rysunek ołówkiem), Sandra Hope (tusz) Scenariusz do cyklu Batman Cacophony napisał Kevin Smith.   podgląd wersji ostatecznej kliknij tutaj

Batman Returns - shot for color, 1990

Batman Returns, s. 37 (DC, 1992) Kolor (color guide); papier, wydruk, copic, 28 x 21,5 cm + Oddzielny arkusz z informacją o kolorach oraz arkusz z tekstem i wyrazami onomatopejistycznymi Autor pracy: Tom McCraw podgląd wersji ostatecznej kliknij tutaj

Cena sprzedaży: 380

Plansza komiksowa: Amazing Spider-Man, 2005

The Amazing Spider-Man #527, s. 9 (Marvel, 2005) Oryginalna plansza komiksowa, papier (oryginalny karton wydawnictwa Marvel), tusz, 43,8 x 28 cm; sygn. p.d.: Mike / Deodato Jr. Autorzy: Mike Deodato Jr. (rysunek ołówkiem), Joe Pimentel (tusz)   podgląd wersji ostatecznej kliknij tutaj

Cena wywoławcza: 1200

Plansza komikowsa z diapozytywem: Kajtek i Koko w kosmosie

Kajtek i Koko w kosmosie, plansza 147 - komplet - (Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne 1974) oryginalna plansza (paski naklejone na karton), papier, tusz, 32,4x 22,8 cm + kolor i diapozytyw (29,4 x 19,5 cm)

Plansza komiksowa: Kajtek i Koko w kosmosie

Kajtek i Koko w kosmosie, plansza 474 - (Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne 1974) oryginalna plansza (paski naklejone na karton), papier, piórko, tusz, 32,4 x 22,8 cm; Autor: Janusz Christa (1934 - 2008)

Cena wywoławcza: 800

Tablica drogowa Indiana 61

USA, II poł XX w.; wym: 61x61 cm.

Cena wywoławcza: 400

Plakat: Orbis - Invites to Poland all year round

proj. Bogusław Lustyk, 1984; wym: 83,4x 57 cm.

Cena wywoławcza: 250

Samochodzik dziecięcy Moskwicz, model 'AZAK'

Moskwa, Rosja, lata 60.-70. XX w. metal, tworzywo sztuczne, 50 x 46 x 111 cm. Oryginalny stan zachowania, sprawny, drobne rysy na karoserii.

Cena wywoławcza: 3500

Rzutnik uniwersalny (do wyświetlania diapozytywów)

Stołeczne Zakłady Metalowe nr 2, produkowany w latach 1950-1965; metal, zasilanie 220 V, wymiary obudowy: 27x15,5 cm.

Wazon kanelowany Włocławek

Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r., lata 60. XX w; Proj. Elżbieta Piwek-Białoborska, 1956 r; fajans szkliwiony, ręcznie malowany; wym. 12,5 cm, śr. 9,1 cm.

Miseczka Włocławek

Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; śr. 16,5 cm; sygn.: Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; stempel: 5059, mal. M.Mroczyńska Stan zachowania: niewielki odprysk na rancie, krakelura na lustrze.

Cena wywoławcza: 100

Wazonik brydżowy

ZPS "Karolina", Jaworzyna Śląska, lata 60. XX w; nr katalogowy formy: 208; porcelana, natrysk; wysokość: 11 cm; sygn: Karolina/Made i Poland (Literatura: Bożena Kostuch , "Ceramika z II poł. XX wieku w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie.", Kraków 2005, s.183)

Serwis do kawy "Iza" Chodzież

proj. Józef Wrzesień, 1959 r; Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w; dzbanek - wys. 21 cm; cukiernica - wys. 8 cm; mlecznik - wys. 8,7 cm; 6 filiżanek - wys. 5,6 cm, średn. brzegu 6,4 cm; 6 spodków - wys. 2,5 cm, 12 x 12,5 cm; porcelit, szkliwo czarne, złocenia, dekoracja w formie tamponażu; sygn.: Chodzież/Made in Poland

Lampa ceramiczna

Walter Gerhards Keramik, lata 70. XX w; ceramika malowana, szkliwiona; wys. wys. 53,5 cm. (bez klosza), śr: 35 cm.

Cena wywoławcza: 200

Kilim / narzuta huculska z wełny długowłosej

Huculszczyzna (?), lata 70. XX w. Wymiary: 186 x 129 cm. Obiekt przed konserwacją.

Cena wywoławcza: 350

Figurka jamnika

Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w. porcelit malowany, szkliwiony, wym: wys. 13 cm, szer. 22cm. Sygn. C (w wieńcu)/Chodzież/Made in Poland, stempel: ręcznie malowane

Cena wywoławcza: 300

Figurka sowa

Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, II poł. XX w. porcelit malowany, szkliwiony, wys. 23 cm; sygn. C (w wieńcu)/Chodzież/Made in Poland

Zegar

Autorzy: Prey Structure, Radosław Kurzeja, Zahrada; 2018; Średnica: 19 cm; Tarcza z litego dębu, zabezpieczona naturalnym olejem do drewna; wskazówki z dzikiej wiśni; óżki z giętego drutu, powierzchniowo skorodowanego i zabezpieczonego matowym lakierem. Paweł Forczek/Prey Structure: grawer na tarczy i wskazówkach (według własnego pomysłu),Radosław Kurzeja: grafika z cyklu „Historie Oka” wykorzystana na tarczy, tworząca jednocześnie okładkę najnowszego albumu artysty pt. „Noce”, Tomasz Pilecki/Zahrada: projekt i wykonanie tarczy, wskazówek i podpórki.

Cena wywoławcza: 350

Wazon "ogródek" Włocławek

proj. Jan Sowiński, 1963 r; Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r., lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wys. 10,5cm, śr. 25,5 cm; sygn.: Włocławek/FAJANS/Made in Poland, stempel: 100, wycisk: 538 (Opisany w: P. Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s.11; Wzornictwo w przemyśle szklarskim i ceramicznym. Wystawa dorobku Ośrodków wzornictwa w Zjednoczeniach Przemysłu Szklarskiego, Przemysłu Ceramicznego, Państwowej Wyższej szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, Warszawa, styczeń 1969 r.)

Stolik dębowy Vinelli „Vinelli” 2017

Stolik kawowy z litego drewna (wymiary: 110×60 cm) w odcieniu ciepłego brązu – cappuccino. Blat wykonany z wysokogatunkowego dębu ,zawiera 3 piękne słoje. Naturalna faktura drewna została wyeksponowana przez olejowanie. „Vinelli” www.vinelli.pl "Naturalne surowce, z których wykonane są nasze meble wymagają ręcznej obróbki i wyjątkowej dbałości o każdy detal. Dlatego też współpracujemy z najwyższej klasy rzemieślnikami stosującymi tradycyjne oraz te najnowocześniejsze techniki obróbki materiałów.Cały proces tworzenia, począwszy od projektu aż po realizację odbywa się w Polsce. Nasz asortyment cechuje staranność i różnorodność wykończeń. Selekcjonujemy fragmenty materiałów, dobieramy ich strukturę i wybarwienie pod indywidualne zamówienie, by każdy mebel zyskał niepowtarzalny charakter. Projektujemy meble o ponadczasowej i eleganckiej formie, aby cieszyły Państwa oko przez lata, a nawet pokolenia. Wierzymy, że to klucz do tworzenia projektów na najwyższym poziomie."

Cena sprzedaży: 1350

Avital, Wazon z serii "JOSEPHINE BAKER'

,porcelana, 12 karatowe złoto, sygnatura od spodu "Avital", wys. 9 cm, szer. 7 cm

Cena wywoławcza: 800

Wazonik (różowy)

proj. Elżbieta Piwek-Białoborska, 1956 r; Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r., lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wys. 11,1 cm, śr. 11,3 cm.

Cena wywoławcza: 150

Aleksandra Kujawska

Stożek Egoist!

szklana rzeźba ze szkła kryształowego, wykonana z formy, ręcznie szlifowana i polerowana; wys. 22 cm, szer. 13 cm, sygnowany przez artystkę. Ponadczasowy kształt stożka jest piękny sam w sobie, tworzywo - szkło kryształowe - nadaje obiektowi wyrafinowanego charakteru i doskonałości w samej sobie. Energetyczna rzeźba wprowadza swoim kształtem dynamikę przestrzeni, w której się znajduje.

Cena wywoławcza: 350

Suszarka Rowenta Elegance

Germany, Rowenta, lata 70.XX w. Plastikowa obudowa, teleskopowy metalowy stojak, mechanizm sprawny; wys. 148,5 cm, klosz: śr. od dołu 26 cm, wys. 30 cm.

Kielich tzw. "Goliat"

proj. Zbigniew Horbowy; Huta Sudety w Szczytnej Śląskiej, lata 60./70. XX w; szkło sodowe, wys. 42 cm.

Cena wywoławcza: 300

Witold Śliwiński

Philosopher

15,5 x 10 x 32 cm rzeźba wykonana ze szkła i aluminium

Cena wywoławcza: 2800

Aleksandra Kujawska

Glass garden

szkło kryształowe wykonane metodą hutniczą, ręcznie formowane z piszczeli bez użycia formy, ręcznie szlifowane i polerowane; wys. 14, szer. 48 cm, gł. 26 cm, sygnowany przez artystkę: Aleksandra Kujawska //. Glass Garden szklany pojemnik będący odpowiedzią na tęsknotę miejskiego człowieka za kontaktem z naturą. Doceniony przez środowisko artystyczne w Polsce i przyjęty do kolekcji polskiego szkła Muzeum Karkonoskiego.

Cena wywoławcza: 600

Misa ceramiczna

Cepelia, lata 60.XX w; ceramika malowana, szkliwiona; średnica:20,2 cm. Zachowana naklejka: Produkcja BPL, talerz "Rydz", symbol: 18/384/65 , Cepelia.

Tablica drogowa Colorado 270

USA, II poł XX w.; wym: 63x59 cm.

Cena wywoławcza: 600

Warszawa 2018/02/28

Running with a yellow head

Warszawa 2018/02/28

Bez tytułu (30)

Warszawa 2018/02/28

Maciej Urbaniak

Dziewczyna z listem

Warszawa 2018/02/28

Joanna Szostak - Rogoz

Pejzaż 1VII17

Warszawa 2018/02/28

Piotr Szczur

W przyrodzie

Warszawa 2018/02/28

Głowy

Warszawa 2018/02/28

Wioleta Wnorowska

Warszawa 2018/02/28

Barbara Gębczak

Basen 3

Warszawa 2018/02/28

Jan Jubaal Wasiński

Nosorożec

Warszawa 2018/02/28

Album drugi

Warszawa 2018/02/28

Wojciech Kołacz Otecki

Warszawa 2018/02/28

Monika Marchewka

Gość

Warszawa 2018/02/28

bez tytulu

Warszawa 2018/02/28

Henryk Płóciennik

Julek

Warszawa 2018/02/28

Paweł Kociniak

Letni deszcz

Warszawa 2018/02/28

Chemtrails

Warszawa 2018/02/28

Adam Rokowski

Tołpyga ΙΧΘΥΣ

Warszawa 2018/02/28

Patryk Lutomski

Oni umrą i wiedzą o tym

Warszawa 2018/02/28

Piotr Szwabe vel Pisz

Na granicy bez zmian

Warszawa 2018/02/28

Odbicie

Warszawa 2018/02/28

Wielki Brat

Warszawa 2018/02/28

Five Strokes of Kenshio

Warszawa 2018/02/28

Robert Wałęka

Draperia Łokciowa

Warszawa 2018/02/28

Nikodem Baiser

Warszawa 2018/02/28

Wizjoner

Warszawa 2018/02/28

Zapis tajemnych wędrówek I

Warszawa 2018/02/28

Włodzimierz Kamiński

Kompozycja abstrakcyjna

Warszawa 2018/02/28

Deszczowa piosenka

Warszawa 2018/02/28

Magdalena Raczko

z cyklu Inne Przestrzenie IV

Warszawa 2018/02/28

Edycja limitowana

Warszawa 2018/02/28

Dilan Abdulla

2-18-120

Warszawa 2018/02/28

Bodylust

Warszawa 2018/02/28

Wilhelm Sasnal

145 x 190 mm

Warszawa 2018/02/28

Peter Fuss

Czaszka

Warszawa 2018/02/28

TOTART

Warszawa 2018/02/28

Michał Janica

Tryptyk erotyczny

Warszawa 2018/02/28

Kameleon

Warszawa 2018/02/28

Żubr XL model Fetish

Warszawa 2018/02/28

Nosorożec duży

Warszawa 2018/02/28

Kosz do owoców

Warszawa 2018/02/28

Plakat: Polen landt ein

Warszawa 2018/02/28

Wazon cermiczny

Warszawa 2018/02/28

Figurka Sarna

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Para wazonów Włocławek

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Wazon ze szkła warstwowego

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Fotel R-360

Warszawa 2018/02/28

Fotel R-360

Warszawa 2018/02/28

Zegar gabinetowy Diehl

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Serwis kawowy Prometeusz

Warszawa 2018/02/28

Komplet do napojów

Warszawa 2018/02/28

Butla Alicja

Warszawa 2018/02/28

Serwis obiadowy Julita

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Dziewczynka

Warszawa 2018/02/28

Figura gołębia

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Wazon Włocławek

Warszawa 2018/02/28

Wazonik szklany

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Serwis do kawy Chodzież

Warszawa 2018/02/28

Wazon proj. J.S Drost

Warszawa 2018/02/28

Serwis do herbaty

Warszawa 2018/02/28

Figurka Siedzący pies

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Wazon Bohemia

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Karafka Bohemia

Warszawa 2018/02/28

Serwis do kawy Krokus

Warszawa 2018/02/28

Komplet 6 miseczek art deco

Warszawa 2018/02/28

Wazon i popielnica

Warszawa 2018/02/28

Wazon Wawel

Warszawa 2018/02/28

Fotel RM58 mat (Vzór)

Warszawa 2018/02/28

Tablica drogowa California 14

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Tablica drogowa Indiana 61

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Wazon kanelowany Włocławek

Warszawa 2018/02/28

Miseczka Włocławek

Warszawa 2018/02/28

Wazonik brydżowy

Warszawa 2018/02/28

Serwis do kawy "Iza" Chodzież

Warszawa 2018/02/28

Lampa ceramiczna

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Figurka jamnika

Warszawa 2018/02/28

Figurka sowa

Warszawa 2018/02/28

Zegar

Warszawa 2018/02/28

Wazon "ogródek" Włocławek

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Warszawa 2018/02/28

Wazonik (różowy)

Warszawa 2018/02/28

Aleksandra Kujawska

Stożek Egoist!

Warszawa 2018/02/28

Suszarka Rowenta Elegance

Warszawa 2018/02/28

Kielich tzw. "Goliat"

Warszawa 2018/02/28

Witold Śliwiński

Philosopher

Warszawa 2018/02/28

Aleksandra Kujawska

Glass garden

Warszawa 2018/02/28

Misa ceramiczna

Warszawa 2018/02/28

Tablica drogowa Colorado 270

Limit ceny