1. Aukcja – Sztuka dla oka – 26 czerwca 2019 r., godz. 19.30

Serdecznie zapraszamy na pierwszą aukcję z nowego cyklu – SZTUKA DLA OKA, która odbędzie się 26 czerwca, o godz. 19.30, w siedzibie naszej galerii. Ceny wywoławcze wszystkich dzieł wynoszą 1 000 zł lub 100 zł. Przed aukcją zapraszamy w sobotę, 22 czerwca, w godzinach 12.00-19.00 na showroom kolekcjonerski, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć na żywo wszystkie wystawiane obiekty i porozmawiać z naszymi ekspertami.

W ofercie zostały zaprezentowane dzieła autorów sztuki współczesnej oraz sztuki dawnej. Znajdziecie tu Państwo obrazy twórców zaliczanych do kanonu, takich jak: Jan Berdyszak, Jerzy Stajuda, Henryk Misiałowicz, Aleksander Kobzdej, Tadeusz Brzozowski, Franciszek Starowieyski, czy Edward Dwurnik. W katalogu prezentujemy również fotografie, m.in. nestora związanego z tą dziedziną, Edwarda Hartwiga. Podczas aukcji będzie można wylicytować również fotografie przedstawicieli nurtu sztuki konceptualnej, takich jak np. Andrzej Lachowicz oraz tych, którzy w ramach swojej działalności artystycznej płynnie przeszli do zagadnień sztuki krytycznej l. 90 XX w. jak np. Zbigniew Libera. Orędownikiem ostatniej z wymienionych tendencji jest również Wilhelm Sasnal, którego grafikę też mamy przyjemność Państwu zaprezentować.

Dla tych z Państwa, którzy są miłośnikami klasycznej formy, w ofercie znalazły się rysunki, szkice oraz obrazy takich artystów jak: Henryk Epstein, Joachim Weingart, Mane Katz, Rajmund Kanelba czy Antoni Uniechowski.

Edward DWURNIK (1943-2018)

Będzin, 2015

tempera, akwarela, papier; 46 x 27,5 cm;
sygn. I dat. p. d.: E. DWURNIK / 2015, l. d.: BĘDZIN;
na odwrocie opis i pieczątki: 1. „BĘDZIN” / 46 X 27,5. / 9.05.2015. / spis NR / 3099 (piórem), 2. pieczątka: AKWARELA / E.DWURNIK z dopiskiem tempera (piórem), 3. pieczątka: NA PAPIERZE NR: 20/ 33 (liczby dopisane ołówkiem).

Mariusz KRUK (ur. 1952)

Bez tytułu, 2007

olej, płótno; 73 x 92,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: M. KRUK/ Poznań 2007.

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

Pejzaż w brązach

olej, płótno; 62 x 89 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim opisany: Stajuda … (słabo czytelny).

Wojciech Ćwiertniewicz (ur. 1955)

Bez tytułu (369), 1998

olej, papier; 20,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Ćwiertniewicz’98;
Na odwrocie pieczątka i opis autorski: Wojciech Ćwiertniewicz (pieczątka) Bez tytułu (369) / 1998, olej / papier (farbą) oraz numery ołówkiem.

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Kartka ze szkicownika, 1962

tusz, gwasz, papier; 29,8 x 21 cm;
Praca pochodzi ze szkicownika artysty z 1962 roku. Szkicownik pierwotnie zawierał 35 kart.

Koji Kamoji (ur. 1935)

Szablony i Nieskończoność [1]

serigrafia, papier; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: Koji Kamoji (ołówkiem), numer odbitki l. d.: 13/55 (ołówkiem);
Teka serigrafii wydana przez Waldemar Anzelm Gallery;
analogiczne prace były pokazywane na wystawie Meta-biel w Freies Museum (Berlin, 2011), w Galerii Art New Media (Warszawa, 2012) oraz w Galerii Appendix 2 na wystawie Mnich / muzyka Malgorzata Sady / (Warszawa, 2011).

Koji Kamoji (ur. 1935)

Szablony i Nieskończoność [2]

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

Kartka ze szkicownika, rysunek 6/IV, 1986

technika własna (maszyna do pisania, ołówek, gwasz itd.), papier; 33 x 24 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: JGrabowski / W-Wa 1986 / Rys. 6/IV (ołówkiem).

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Kartka ze szkicownika, 1962

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

Kompozycja, 1966

akwarela, gwasz, technika mieszana, papier;
39 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Kobzdej 10.V/1966;
w l. d. dedykacja (ołówkiem): Profesorowi Gustawowi Seitz z serdeczną przyjaźnią.

Henryk MUSIAŁOWICZ (19114-2015)

Bez tytułu, 1958

technika własna (tusz lawowany?, akwarela), karton; 48,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
Sygn. i dat. p. d.: MUSIAŁOWICZ / 1958 (długopisem).

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Jeźdźcy Apokalipsy, 1985

litografia barwna, papier; 30 x 50 cm (wymiar kompozycji), 50,5 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. ołówkiem pod kompozycją: Lebenstein 85, opisana l. d.: XXIX/L.

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

Harpia, 1982

tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 32,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
poniżej napis autorski wraz z sygnaturą i datą: … le quatro perfectissime harpyie / (może do obrazka z Beatrice Rappaccini) / Z. M. VIII 1982.

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

Projekt kostiumu

tusz, akwarela, papier; 25,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).

Projekt kostiumu II

tusz, akwarela, papier; 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy).

Franciszek Starowieyski (1930 - 2009)

Karta ze szkicownika ze szkice postaci

węgiel, papier; 29,9 x 20,9 cm; na odwrocie okrągły stempel z inicjałem wiązanym artysty w środku i napisem w otoku: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego poniżej stempel: Potwierdzam autentyczność z odręcznym podpisem J. M. Starowieyski. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Karta ze szkicownik z projektem do publikacji Juliusza Chrościckiego „Sztuka i Polityka...”

ołówek, długopis, papier; 29,9 x 20,9 cm; na odwrocie okrągły stempel z inicjałem wiązanym artysty w środku i napisem w otoku: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego poniżej stempel: Potwierdzam autentyczność z odręcznym podpisem J. M. Starowieyski. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Jerzy PANEK (1918-2001)

Śmierć na koniu, 1970

olej, płótno; 74 x 59 cm;
sygn. p. d.: Panek;
na odwrocie napis autorski: JERZY PANEK/ 59 x 73/ tytuł: ŚMIERĆ NA KONIU/ 1970.

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Kartka ze szkicownika, 1962

akwarela, gwasz, papier; 29,8 x 21 cm;

Jerzy PANEK (1918-2001)

Portret zewnętrzny IV, 1981/1990

drzeworyt, papier; 49 x 52,5 cm (zadruk) 50 x 70 cm (arkusz);
sygn., dat. i opisany u dołu : "Portret zewnętrzny IV", 1981, druga odbitka próbna (pierwsza zniszczona) zaniechałem druku / druk tej grafiki wykonał wydawca Dietter Burkamp w 1990 w RFN. Jerzy Panek (ołówkiem);

Lit:- Dieter Burkamp, Jerzy Panek, Werkverzeichnis der graphischen Arbeiten 1939-1993, wyd. Kerber Verlag, Bielefeld 1995, poz. 531, s. 213.

Jerzy PANEK (1918-2001)

List gończy III, 1979/1991

drzeworyt, papier; 57,5 x 82 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: E. A. I/V List gończy III Panek 1979/91.

Karol WIECZOREK (ur. 1949)

W kuchni

olej, płótno; 42 x 60 cm;
Na odwrocie, na krośnie malarski nalepka konserwatora z opisem.

Jolanta CABAN (ur. 1962)

Torby

olej, płótno; 50,5 x 59,5 cm.

Rafał Olbiński (ur. 1943)

Ona i dwie twarze, ok. 2003

litografia, karton; 44,5 x 40,5 cm (wymiar kompozycji), 71 x 54,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem), nakład l. d.: 284/350.

Beksiński

druk, papier; 91,4 x 76 cm; poniżej drukowany napis: Zdzisław Beksiński / 1929-2005 / It misses the point to ask me what scenes in my paintings „mean”. Simply, I do not know, myself. Moreover, I am / not at all interested in knowing” Beksiński [faksymile podpisu artysty]

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

Bez tytułu [1], ok. 2009

serigrafia, papier fakturowany; 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: PawJarodzki, nakład l. d.: 39/100.

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

Bez tytułu [2], 1993/2009

sygn. p. d.: PJarodzki, nakład l. d.: 64/100.

Paulina OŁOWSKA (ur. 1976)

One, 2009

druk cyfrowy, papier; 41 x 30 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: 36/50 / Paulina Ołowska / 2009 (ołówkiem). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Paulina OŁOWSKA (ur. 1976)

Moda Polska, 2013

druk cyfrowy, papier; 60 x 37 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: 91/150 / Paulina Ołowska / 2013 (ołówkiem). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Zbigniew LIBERA (ur. 1959)

Fotografia z: Album des KZL Lego [1], 2005

fotografia barwna C-Print, papier fotograficzny; 20 x 30 cm (arkusz);
sygn. i opisane na odwrocie (wypełnienie pieczątki): Z. LIBERA / Album des KZL Lego / 9/10 (ołówkiem); nakład: 9/10 (+2 e. p.);
Fotografia pochodzi z limitowanego albumu 10 sztuk, zawierającego 22 fotografie.

Zbigniew LIBERA (ur. 1959)

Fotografia z: Album des KZL Lego [2], 2005

Wilhelm SASNAL (ur. 1972)

Poor Spring, 2017

serigrafia, papier; 94 x 68 cm; sygn. i numerowany na odwrocie: public poster program (II) / WILHELM SASNAL / Poor Spring / May 2017 / silkscreen print on CMAT, 150 gr., 68 x 94 cm / signed & numbered edition of 25 (+5 A.P.) / 2017 Wilhelm Sasnal & MOREpublishers / (…) nr 20/25 (poza nr 20 napis drukowany) [podpis artysty].

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

Energia Upadku – 8 fotografii, 1978-1979

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 17 x 17,5 cm (wymiar każdej z prac w świetle oprawy); jedna z fotografii sygn., dat. i opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / ENERGIA UPADKU / 1978-79 / Vintage Print / [podpis artysty] (ołówkiem); nakład nieokreślony, vintage print.

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Studium po …, 1981

autooffset, papier; 84 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1981 (ołówkiem), opis autorski wraz z nakładem l. d.: Studium po … autooffset 3/15 (ołówkiem).

Krzysztof PRUSZKOWSKI (ur. 1943)

Piramida, 1985

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 21 x 31,5 cm (w świetle passe-partout); sygn., dat. I opisana u dołu: A PYRAMIDE, PHOTOSYNTESE, K. PRUSZKOWSKI 1985; vintage print.

Edward HARTWIG (1909-2003)

Przedmieście Lublina

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 15 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie dwie pieczątki autorski oraz napis: … / … korozją ziemia / przedmieście Lublina (czarnym długopisem); vintage print, nakład: nieokreślony.

Jan BERDAK (1944-2009)

fotografia barwna, papier fotograficzny; 9 x 13 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie pieczątka autorska, napis: 1176 x 150 (ołówkiem) oraz okrągła pieczątka z napisem w otoku: JERZY LEWCZYŃSKI / Archiwum, pośrodku: Gliwice.

Krzysztof WIECZOREK (ur. 1954)

Ocean Spokojny, 1979

akwaforta, akwatinta, papier; 49,5 x 29,5 cm (wymiar kompozycji);
u dołu opis: „Ocean Spokojny” - akwaforta, akwatinta (Et +Ag) odb. Aut. Krzysztof Wieczorek 1979 rok. (ołówkiem).

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

Topologie [2], 1968-1989

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 16,5 x 16,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: ANDRZEJ LACHOWICZ / TOPOLOGIE / 1968 – 1989 / Photocanvas 110 x 110 cm (ołówkiem);
nakład nieokreślony, vintage print;
Artysta tworzył serię Topologie od 1968 roku do końca lat 80. XX w.

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

Topologie G + G2, 1968-1989

sygn., dat. i opisana na odwrocie: ANDRZEJ LACHOWICZ / TOPOLOGIE G +G2 / Photocanvas 110 x 110 cm / 1968 – 1989 (ołówkiem);

Edward HARTWIG (1909-2003)

Pantomima

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 21 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: EH. (pisakiem);
na odwrocie dwie pieczątki autorski oraz napis: Pantomima … (czarnym długopisem); vintage print, nakład: nieokreślony.

Edward HARTWIG (1909-2003)

Aktor – Stanisław Mikulski i Mim

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 27 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie dwie pieczątka autorski oraz napis: … (czarnym długopisem, nie czytelnie); vintage print, nakład: nieokreślony.

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

Postać w kapturze

tusz, sepia, papier; 20 x 14,5 cm;
Sygn. l. d.: H. Epstein (ołówkiem).

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

Szkic do powieści „Nedznicy” Wiktora Hugo [III] Scena na schodach

tusz, piórko, papier; 29 z 20,5 cm (w świetle passe-partout).

Szkic do powieści „Nedznicy” Wiktora Hugo [I] Panienka w okienku

tusz, piórko, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy).

Szkic do powieści „Nedznicy” Wiktora Hugo [II] Za rączkę przez łączkę

tusz, piórko, papier; ok. 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy).

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

Kobieta siedząca w fotelu - szkic

ołówek, papier brązowy; 20 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
Sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem);
Rysunek przed konserwacją.

Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)

Szkice przygotowawcze do malowidła monumentalnego (?)

ołówek, akwarela, papier; 17 x 32 cm (w świetle oprawy);
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

Jadwiga KRASIŃSKA (1840-1913)

Portret dziecka, 1857

ołówek, kredka czarna, błękitna, biel, papier; 41 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
opisany i dat. p. d.: Edvige Krasińska - 1857 - 4. October (ołówkiem).

Emmanuel KATZ (1894-1962)

Opuszczając Sztetl

akwarela, papier; 29 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Mane-Katz.

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

W Paryżu, z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935

litografia offsetowa, papier; 47 x 33 cm;
sygn. i dat. Drukiem w kompozycji l. d.: Czermański;
Grafika pochodzi z teki wydanej przez wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935.

19 Marca: Laurka, z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935

W Krakowie, z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935

sygn. i dat. Drukiem w kompozycji l. d.: Czermański 35.;

Marcel SŁODKI (1892-1944)

Pogrom

akwarela, ołówek, karton; 16,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: M. Slodki, napis p. g.: Pogrom (tuszem).

Andrzej CZECZOT (1933-2012)

Rysunek satyryczny, 1993

pisak czarny, papier; 31 x 42,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. wraz z dedykacją: Jerzemu Urbanowi / - andrzej czeczot / NY (?). 20.03.93.

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

Pejzaż górski

akwarela, papier; 37 x 55 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć: ATELIER / CYANKIEWICZ / 1912-1981.

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

Lis w zimowym pejzażu, 1908

akwarela, tempera; papier; 33 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Holzmüller / 1908.

Rajmund KANELBA (1897-1960)

Motyw z zabudowaniami

olej, płótno naklejone na tektura (podobrazie przygotowane fabrycznie); 21 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: Kanelba;
Na odwrocie owalny stempel z napisem w otoku: VENTE / ATELIER.

Joachim WEINGART (1895-1942)

Statki

gwasz, olej, karton; 35 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Weingart.

Kazimierz ZIELENKIEWICZ (1906-1988)

Koń u wozu

olej, płótno; 33 x41 cm;
sygn. p. d. KZ;
na odwrocie papierowa nalepka z odręcznym opisem oraz znaczkiem pocztowym w prawym górnym rogu: M. K. Zielenkiewicz … (po francusku, słabo czytelnie), na płótnie owalny stempel z napisami zapewne składu dla artystów gdzie zostało zakupione podobrazie.

Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925)

Portret kobiety w czarnej sukni

olej, płótno; 62,5 x 44,5 cm.

Maria WERTEN (WERTENSTEIN) (1888-1949) – projekt

New Toys, 1930

litografia barwna, papier; 42 x 43 cm;
sygn. na kamieniu l. d.: Marya Werten;
poniżej, drukiem l. d.: THE INTERNATIONAL SCHOOL OF ART / WARSAW STUDIO MARYA WERTEN ARTIST, p. d.: PRINTED BY SECESSION WIEN VIII, śr. d.: NEW TOYS.

The wonder bird, 1930

litografia barwna, papier; 48,3 x 41,5 cm;
poniżej, drukiem l. d.: THE INTERNATIONAL SCHOOL OF ART / WARSAW STUDIO, MARYA WERTEN, ARTIST, p. d.: PRINTED IN POLAND / WARSAW, JAN GOTTY, śr. d.: THE WONDER BIRD.

Warszawa 2019/06/26

Edward DWURNIK (1943-2018)

Będzin, 2015

Warszawa 2019/06/26

Mariusz KRUK (ur. 1952)

Bez tytułu, 2007

olej, płótno; 73 x 92,5 cm;

Warszawa 2019/06/26

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

Pejzaż w brązach

olej, płótno; 62 x 89 cm;

Warszawa 2019/06/26

Bez tytułu (369), 1998

Warszawa 2019/06/26

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Kartka ze szkicownika, 1962

Warszawa 2019/06/26

Koji Kamoji (ur. 1935)

Szablony i Nieskończoność [1]

Warszawa 2019/06/26

Koji Kamoji (ur. 1935)

Szablony i Nieskończoność [2]

Warszawa 2019/06/26

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

Warszawa 2019/06/26

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Kartka ze szkicownika, 1962

Warszawa 2019/06/26

Kompozycja, 1966

Warszawa 2019/06/26

Bez tytułu, 1958

Warszawa 2019/06/26

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Jeźdźcy Apokalipsy, 1985

Warszawa 2019/06/26

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

Harpia, 1982

Warszawa 2019/06/26

Projekt kostiumu

Warszawa 2019/06/26

Projekt kostiumu II

Warszawa 2019/06/26

Warszawa 2019/06/26

Warszawa 2019/06/26

Jerzy PANEK (1918-2001)

Śmierć na koniu, 1970

olej, płótno; 74 x 59 cm;
sygn. p. d.: Panek;

Warszawa 2019/06/26

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Kartka ze szkicownika, 1962

Warszawa 2019/06/26

Jerzy PANEK (1918-2001)

Warszawa 2019/06/26

Jerzy PANEK (1918-2001)

List gończy III, 1979/1991

Warszawa 2019/06/26

Karol WIECZOREK (ur. 1949)

W kuchni

olej, płótno; 42 x 60 cm;

Warszawa 2019/06/26

Jolanta CABAN (ur. 1962)

Torby

olej, płótno; 50,5 x 59,5 cm.

Warszawa 2019/06/26

Rafał Olbiński (ur. 1943)

Ona i dwie twarze, ok. 2003

Warszawa 2019/06/26

Beksiński

Warszawa 2019/06/26

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

Bez tytułu [1], ok. 2009

Warszawa 2019/06/26

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

Bez tytułu [2], 1993/2009

Warszawa 2019/06/26

Paulina OŁOWSKA (ur. 1976)

One, 2009

Warszawa 2019/06/26

Paulina OŁOWSKA (ur. 1976)

Moda Polska, 2013

Warszawa 2019/06/26

Zbigniew LIBERA (ur. 1959)

Warszawa 2019/06/26

Zbigniew LIBERA (ur. 1959)

Warszawa 2019/06/26

Wilhelm SASNAL (ur. 1972)

Poor Spring, 2017

Warszawa 2019/06/26

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

Warszawa 2019/06/26

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Studium po …, 1981

Warszawa 2019/06/26

Piramida, 1985

Warszawa 2019/06/26

Edward HARTWIG (1909-2003)

Przedmieście Lublina

Warszawa 2019/06/26

Jan BERDAK (1944-2009)

Warszawa 2019/06/26

Ocean Spokojny, 1979

Warszawa 2019/06/26

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

Topologie [2], 1968-1989

Warszawa 2019/06/26

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

Topologie G + G2, 1968-1989

Warszawa 2019/06/26

Edward HARTWIG (1909-2003)

Pantomima

sygn. l. d.: EH. (pisakiem);

Warszawa 2019/06/26

Edward HARTWIG (1909-2003)

Warszawa 2019/06/26

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

Postać w kapturze

Warszawa 2019/06/26

Warszawa 2019/06/26

Warszawa 2019/06/26

Warszawa 2019/06/26

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

Rysunek przed konserwacją.

Warszawa 2019/06/26

Warszawa 2019/06/26

Jadwiga KRASIŃSKA (1840-1913)

Portret dziecka, 1857

Warszawa 2019/06/26

Emmanuel KATZ (1894-1962)

Opuszczając Sztetl

sygn. p. d.: Mane-Katz.

Warszawa 2019/06/26

Warszawa 2019/06/26

Warszawa 2019/06/26

Warszawa 2019/06/26

Marcel SŁODKI (1892-1944)

Pogrom

Warszawa 2019/06/26

Andrzej CZECZOT (1933-2012)

Rysunek satyryczny, 1993

Warszawa 2019/06/26

Pejzaż górski

Warszawa 2019/06/26

Lis w zimowym pejzażu, 1908

Warszawa 2019/06/26

Rajmund KANELBA (1897-1960)

Motyw z zabudowaniami

sygn. p. d.: Kanelba;

Warszawa 2019/06/26

Joachim WEINGART (1895-1942)

Statki

sygn. p. d.: Weingart.

Warszawa 2019/06/26

Koń u wozu

olej, płótno; 33 x41 cm;
sygn. p. d. KZ;

Warszawa 2019/06/26

Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925)

olej, płótno; 62,5 x 44,5 cm.

Warszawa 2019/06/26

New Toys, 1930

Warszawa 2019/06/26

The wonder bird, 1930

Limit ceny