1 Aukcja Malarstwa i Designu – 30 sierpnia, godz. 19.30

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wyjątkową, 1. Aukcję Malarstwa i Designu, podczas której prezentujemy starannie wyselekcjonowane przykłady designu w otoczeniu obrazów artystów o wyjątkowym dorobku, poszukiwanych przez kolekcjonerów sztuki. To prawdziwa korespondencja sztuk, która otwiera wiele nowych możliwości aranżacji własnego wnętrza. Licytacja odbędzie się 30 sierpnia o godz. 19.30, w siedzibie naszej galerii. Przed aukcją zapraszamy w najbliższy weekend (26-27 sierpnia: sobota 12.00-18.00; niedziela 12.00-18.00) na showroom kolekcjonerski, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć wystawiane obiekty i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Tradycyjnie przygotowaliśmy Wirtualny Spacer po wystawie. To doskonały sposób na zapoznanie się z obiektami, sprawdzenie ich stanu zachowania, wyobrażenie sobie ich wielkości i dyspozycji we wnętrzu. Link do spaceru znajduje się tutaj.

Ci z Państwa, którzy nie będą mogli z nami być osobiście, mogą składać zlecenia telefoniczne lub limity licytacyjne. Służą do tego specjalne przyciski przy wszystkich pozycjach w katalogu aukcyjnym. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl

Kredens w stylu Art Deco

Kredens w stylu art deco Polska

Kredens w stylu art deco Polska, lata 60. XX w.; wym.: dolna część: wys. 67 cm, szer. 121 cm, gł.42 , górna część: wys.87 cm, szer. 108cm, gł. 30 cm, całość wysokość: 153,5 cm. Oryginalne szkło i lustro z tyłu. Mebel oryginalny, kompletny w bardzo dobrym stanie zachowania.

Paweł Liszewski

Z cyklu My

akryl, płótno, 120 x 240 cm, sygn. na odwrocie

Lady Venus model Dots z cyklu Powrót Legendy

ceramika malowana podszkliwnie i naszkliwnie, 44 x 18 x 15 cm, logo autora od spodu podstawy, opis numeryczny-35/2017

Małgorzata Jastrzębska

Nr 542

olej, płótno, 50 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Tomasz Mistak

Quantum Entanglement VI, 2016

akryl, płótno, 60 x 120 cm, sygn. na odwrocie

The Krasnals

X-Men / Magneto / Erik M. Lehnsherr / Michael Fassbender

olej, papier, 50 x 50 cm, sygn.

Dreaming

technika mieszana (olej, akryl, spray, cement), płótno, 90 x 130 cm, sygn. p.d.

Magdalena Raczko

Przestrzeń

olej, płótno, 60 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Święte słowa

olej, kolaż, technika własna, płótno, 42 x 63 cm, sygn. na odwrocie

Piotr Szczur

Bez horyzontu

olej, płótno, 80 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Robert Wałęka

Albo

akryl, płótno, 55 x 46 cm, sygn. na odwrocie

Gossia Zielaskowska

Grey Map

olej, płótno, 70 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Lot

akryl, płótno, 100 x 120 cm, sygn.l.d.

albo - albo

olej, płótno, 101 x 65 cm, sygn. na odwrocie

Łukasz Surowiec

Przedwojenna

drewno, żywica epoksydowa, technika własna artysty, ed. 43-100, 7 x 11,5 x 8,5 cm, sygnowana na bocznej ścianie

Dilan Abdulla

33/16/90

akryl, olej, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Małgorzata Korenkiewicz

Trzy Gracje

olej, płótno, 180 x 100 cm, sygn. p.d.

Fragment 435

technika mieszana, płótno, 80 x 100 cm, sygn. l.d.

Stefan Kreiger

z cyklu Franchise, 2012, akwaforta, akwatinta, papier, 4/9, 14,5 x 10,2 cm (odcisk płyty), 23,5 x 16,7 cm (arkusz), sygn. p.d.

Katedra

akryl, płótno, 100 x 81 cm, sygn. na odwrocie

Kłapouchy

rzeźba kamienna, 24 cm x 18 cm x 12 cm, sygn. na spodzie

Przepowiednia

akwaforta, miękki werniks, sucha igła, akryl, 58,8 x 78 cm (w świetle oprawy), 49,6 x 69,6 (odcisk płyty), sygn. p.d.

Efemeryczność pejzażu

olej, płótno, 135 x 91 cm, sygn. na odwrocie

Wioleta Rzążewska

Kosiarz

olej, płótno, 62 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Małgorzata Majerczyk-Sieczka

Rozmowa

technika własna, płótno, 200 x 200 cm, sygn. na odwrocie

Michał Chudzicki

Między domami jest kolorowo II

olej, płótno, 40 x 30 cm, sygn. na odwrocie

W zawieszeniu

technika własna, płótno, 100 x 70 cm, sygn. p.d.

Bez tytułu (44)

olej, płótno, 70 x 70 cm, sygn. p.d.

I co teraz

olej, kolaż, płótno, 140 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Andrzej Bator

Las

akryl, płótno, 81 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Obraz pozorny

technika mieszana (akryl, spray metaliczny), płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Unieście - morze

technika mieszana (olej, akryl, kamienie, piasek z plaży w Unieściu), 70 x 54 cm, sygn. na odwrocie

Zbigniew Olszewski

Zajezdnia

olej, płótno, 50 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Bieg

olej, płótno, 70 x 90 cm, sygn. na odwrocie

Leszek Nowosielski, Woj

Leszek Nowosielski

Leszek Nowosielski, Woj Polska, Podkowa Leśna, lata 60. XX w. Ceramika, szkliwienia barwne Wym. wys.42,5 cm, szer. 33,5 cm, gł. 2,3 cm Analogiczny obiekt (drobne różnice w kompozycji) był prezentowany podczas wystawy indywidualnej Leszka Nowosielskiego w Salonie Wystawowym BWA Olsztyn – Zamek w 1968 r. zorganizowanej przez Związek Polskich Artystów Plastyków.

Leszek Nowosielski, Misa ceramiczna

Misa ceramiczna fajans

Misa ceramiczna fajans, szkliwa barwne wym.: wys.11,5 cm, średn.56,5 cm (obiekt posiada dwa niewielkie dopryski: w centalnej części reliefu i na podstawie) Analogiczny obiekt (drobne różnice w kompozycji) był prezentowany podczas wystawy indywidualnej Leszka Nowosielskiego w Salonie Wystawowym BWA Olsztyn – Zamek w 1968 r. zorganizowanej przez Związek Polskich Artystów Plastyków.

Cena sprzedaży: 7600

Kilim bawełniany Art Deco

Kilim bawełniany Art Deco Polska

Kilim bawełniany Art Deco Polska, lata 30-te XX w. wymiary: 200 x 144 cm.

Talerz ozdobny z dekoracją Leszka Nowosielskiego

Talerz dekoracyjny proj. Leszek Nowosielski Lata 60. XX w. porcelana

Talerz dekoracyjny proj. Leszek Nowosielski Lata 60. XX w. porcelana, malowana naszkliwnie, wys. 3 cm, średn. 31,5 cm sygn. na spodzie naszkliwnie: L.NOWOSIELSKI sygnatura: Wałbrzych / MADE IN POLAND

Figurka "Corrida"

Figurka "Corrida" Zakłady Porcelany Bogucice w Katowicach-Bogucicach

Figurka "Corrida" Zakłady Porcelany Bogucice w Katowicach-Bogucicach, lata 50. XX w; projekt M. Naruszewicz, 1958 r. porcelana biała, natrysk czarną farbą, technika drapania; wym. 12 x 16,5 x 7 cm, sygnatura: `B` /MADE IN POLAND i ręcznie: 5097/257 B Obiekt opisany w: B. Banaś, Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 64

Figurka „Siedzący kot”

Figurka „Siedzący kot” Fabryka Porcelany „Ćmielów”

Figurka „Siedzący kot” Fabryka Porcelany „Ćmielów”, lata 60. XX w. proj. Mieczysław Naruszewicz, 1956 r., porcelana; wys. 16 cm. sygnatura: C/ĆMIELÓW/MADE IN POLAND i ręcznie 2/5 C-407-1029

Figurka "Sudanka"

Figurka "Sudanka" Proj. Henryk Jędrasiak 1958 r. Zakład Porcelany Stołowej „Wałbrzych” w Wałbrzychu

Figurka "Sudanka" Proj. Henryk Jędrasiak 1958 r. Zakład Porcelany Stołowej „Wałbrzych” w Wałbrzychu, lata 60. XX w. porcelana, dekoracja czarna drapana, 17,3 x 8,5 cm sygnatura: Wałbrzych / MADE IN POLAND i ręcznie 22538 12 Obiekt opisany w: B. Banaś, Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 66

Rzeźba szklana Henryka Albina Tomaszewskiego

Kompozycja szklana Polska

Kompozycja szklana Polska, II poł XX w. szkło, wysokość: 30 cm., średnica podstawy: 5,7 cm. (Literatura: Helena Michałowska, Paweł Banaś," Henryk Albin Tomaszewski", Arkady, Warszawa 1992 r. Henryk Albin Tomaszewski, katalog Domu Aukcyjnego Rempex , Warszawa 2004 r.)

Rzeźba szklana Marii Kuleszy

Maria Kulesza

Maria Kulesza, "Stańczyk' Szkło szlifowane, klejone; wymiary: wys. 40 cm, szer. 28 cm, gł. 40,5 cm sygn.: Maria Kulesza, 1999 r. „Maria Kulesza studiowała szkło artystyczne oraz grafikę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w latach 1988-1993. W 1993 roku ukończyła studia dyplomem w pracowni prof. Henryka Wilkowskiego, promotor: prof. Jerzy Chodurski. W 1994 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za pracę dyplomową na wystawie Najlepszych Prac Dyplomowych Uczelni Artystycznych w Warszawie. Tworzy między innymi szklane rzeźby, wykonywane szczególnie pracochłonną i dotychczas rzadko stosowaną techniką, polegającą na łączeniu odpowiednio oszlifowanych fragmentów szkła płaskiego. Zajmuje się również projektowaniem i wykonywaniem witraży: od form kameralnych do realizacji kościelnych (największa realizacja dla Kościoła Świętego Ducha w Słubicach). Od 1997 roku współpracuje z Przeglądem Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, tworząc statuetki-nagrody – Szklane Tukany festiwalowe. W 1997 roku była autorką rzeźb Nagroda Publiczności oraz Najlepsza Piosenka Premierowa. Od 1998 roku wykonuje statuetki dla laureatów Nagrody im. Agnieszki Osieckiej dla młodych talentów. Prace Marii Kuleszy znajdują się w galeriach i zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Artystka współpracuje między innymi z: Galerią Szkła i Ceramiki z Wrocławia, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – galeria Opera, Galerią Anny Kareńskiej z Poznania, BWA Zamek Książ z Wałbrzycha, galerią Portal z Gdańska, galerią Malbork z Montrealu."

Witold Śliwiński, rzeźba szklana

Witold Śliwiński

Witold Śliwiński, szklana rzeźba szkło warstwowe, polerowane, szlifowane, wys. 215 mm, szerokość 175mm „Szkło to dziwna substancja. Z jednej strony, wymagająca, żądna skupionej uwagi i rozległej wiedzy. Z drugiej, wyrazista, a zarazem chętna do zmian. Jako materia może być poddana różnego rodzaju działaniom i technikom, może być barwiona, wyciągana, stapiana, rozciągana, cięta, dmuchana, tłuczona i na nowo łączona. Idąc tym tropem, rozpocząłem eksperymenty z formami szklanymi, łącząc je z innymi materiałami tak odmiennymi jak np. metal czy drewno. Cały czas poszukuję nowych rozwiązań, testując możliwości i kondycję szklanej materii. Łącząc ją z nowymi elementami, uzyskuję, niejednokrotnie nieprzewidywalny, zaskakujący rezultat. Efekty mojej pracy są wypadkową doświadczenia i dojrzałości twórczej, jak i pasji eksperymentatorskiej, połączonej z odwagą i ryzykiem działań nowatorskich. Bo szkło, niezależnie od sposobu produkcji i obróbki, zawsze pozostanie materiałem na swój sposób magicznym.: W. Śliwiński

Wazon Ćmielów

Wazon proj. Jana Potackiego proj. formy: Jan Potacki

Wazon proj. Jana Potackiego proj. formy: Jan Potacki, Ćmielów, lata 60. XX wieku; porcelana malowana, złocenie; wys.48 cm; sygnatura: Ćmielów/ M A D E IN POLAND .

Wazon Włocławek

Wazon Włocławek Włocławek

Wazon Włocławek Włocławek, wzór nr 205; Proj. Jan Sowiński, 1957 r. Fajans szkliwiony, ręcznie malowany; biały w kobaltowe, pionowe faliste linie i jasnokobaltowe pionowe pasy wys. 15 cm, śr. 15x14,3 cm. Opisany w: P. Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s.45.

Wazon "kanelowany" Włocławek

Wazonik „kanelowany” Włocławek

Wazonik „kanelowany” Włocławek, wzór nr 170; Proj. Elżbieta Piwek-Białoborska, 1956 r. Fajans szkliwiony, ręcznie malowany; Biały z pionowymi i czarnymi pasami i falistymi liniami; wym. 12,5 cm, śr. 9,1 cm. Opisany w: P. Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s.34.

Paterka Włocławek

Paterka Włocławek Włocławek

Paterka Włocławek Włocławek, lata 60. XX w. Fajans ręcznie malowany; Wym. wys: 6,5 cm, szer: 22 cm.

Para wazonów Pruszków

Zestaw wazonów Pruszków Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie

Zestaw wazonów Pruszków Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie, lata 80. XX w. Wazonik: porcelit dekorowany matowym szkliwem zaciekowym , wys. 17 cm. Wazon: porcelit dekorowany dwoma rodzajami szkliw, matowym i połyskliwym, wys. 34 cm.

Wazonik brydżowy

Wazonik brydżowy ZPS "Karolina"

Wazonik brydżowy ZPS "Karolina",Jaworzyna Sląska, lata 60 XX w.; nr katalogowy formy: 208; porcelana natrysk, złocenie; wymiary: wys. cm, szer. cm, gł. cm, sygnowany: KAROLINA I MADE IN POLAND (Literatura: Bożena Kostuch , "Ceramika z II poł. XX wieku w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie.", Kraków 2005, s.183)

Wazon Steatyt

Wazon Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz

Wazon Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz, Katowice, lata 60. XX w. porcelana biała, natrysk zieloną farbą, złocenie, wys. 40,5 cm; smukły korpus dekorowany białym, reliefowym motywem pnącza na groszkowanym tle:; sygnatura: Steatyt / ZB / Katowice

Wazon Steatyt "Para żurawi"

Wazon Steatyt "Para żurawi"Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych

Wazon Steatyt "Para żurawi" Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 60. XX w.; Porcelana malowana natryskowo, dekoracja reliefowa; wys. 29 cm sygnatura: STEATYT /ZB /KATOWICE identyczna forma z inną dekoracją znajduje się w zbiorach Muzeum Historii Katowic; Opisany w : B. Banaś ,Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 2015 r.

Wazon Chodzież

Wazon Chodzież Chodzież

Wazon Chodzież Chodzież, lata 60. XX w.; Wym. wys. 21 cm, szer. 17 cm, gł. 10 cm, porcelana malowana natryskowo, wybierana; sygnatura:

Wazon Tułowice

Wazon Tułowice Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice"

Wazon Tułowice Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice", lata 60. XX wieku; porcelit, farby naszkliwne, naprószanie białe; wys. 25,5 cm, szer. 10 cm sygnatura: TUŁOWICE / MADE IN POLAND

Paterka Tułowice

Paterka Tułowice Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice"

Paterka Tułowice Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice", lata 60. XX wieku; porcelit, farby naszkliwne, naprószanie białe; wys. 6,7 cm, szer. 20,5, gł. 11,5 sygnatura: Tułowice / MADE IN POLAND

Talerz ozdobny w kształcie "trójkąta" Chodzież

Talerz dekoracyjny w kształcie "trójkąta" Polska

Talerz dekoracyjny w kształcie "trójkąta" Polska, Chodzież, lata 60. XX w. porcelit; średnica 29 cm. sygnatura: CHODZIEŻ/MADE IN POLADN i zamazane, odęczne znaki

Talerz ozdobny Chodzież

Talerz dekoracyjny Chodzież

Talerz dekoracyjny Chodzież, lata 60. XX w.; Śr. 32 cm; porcelana malowana natryskowo, wybierana; sygnatura: C/CHODZIEŻ/MADE IN POLAND i odręcznie: hand painted 4428 F.

Malwina Konopacka, Talerz ozdobny

Malwina Konopacka

Malwina Konopacka, Talerz ozdobny ceramika szlachetna, szkliwo transparentne, zdobienie naszkliwne – kalkomania, platynowy rant Średnica 30 cm. Pojedynczy egzemplarz.

Komplet trzech porcelanowych talerzy dekoracyjnych z serii "Bajki"

Talerze dekoracyjne z serii „Bajki”; Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej

Talerze dekoracyjne z serii „Bajki”; Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w. średnica: 24 cm; porcelana; dekoracja wykonana w technice sitodruku; sygnatura: Karolina/MADE IN POLAND

talerz ozdobny Tułowice

Talerz ozdobny Tułowice Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice w Tułowicach

Talerz ozdobny Tułowice Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice w Tułowicach, II poł. XX w. napis: „POLDROB Polskie Zakłady drobiarskie” Sygnatura: Tułowice/MADE IN POLAND Średnica: 32,5 cm.

Wazon pieniony

Wazon pieniony Proj. Barbara Kaczmarek-Górska; HSG „Tarnów” w Tarnowie

Wazon pieniony Proj. Barbara Kaczmarek-Górska; HSG „Tarnów” w Tarnowie, 1975 r. Szkło sodowe, dwuwarstwowe, barwione w masie wymiary: wys. 23 cm, śr. podstawy 14,5 cm korpus symetryczny, podwójnie poszerzony, szyjka stożkowa, z płasko zeszlifowanym wylewem,. Obiekt opisany w: Ceramika i szkło polskie XX wieku. Katalog zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, red. Mariusz Hermansdorfer, Wrocław 2004, s.253

Wazon szklany dekoracyjny

Wazon szklany Włochy

Wazon szklany Włochy, II poł. XX w. Szkło białe i barwione; Wys.: 20 cm., szer.: 15 cm.

Wazon kobaltowy

Wazon kobaltowy Huta szkła Tarnowiec

Wazon kobaltowy Huta szkła Tarnowiec, lata 70. XX w. Szkło sodowe, barwione w masie na kolor kobaltowy, dekorowane; wys. 51cm, śr. wlewu 18,5 cm.

Zestaw naczyń szklanych Huta Tarnowiec

Zestaw naczyń szklanych Huta Tarnowiec Huta szkła Tarnowiec

Zestaw naczyń szklanych Huta Tarnowiec Huta szkła Tarnowiec, lata 70. XX w. Szkło sodowe, barwione w masie na kolor różowy, dekorowane; w skład zestawu wchodzi 9 naczyń: wazon: wys.: 36,5 cm., szer. wlewu: 13 cm. amfora : wys.: 25,5 cm., szer. wlewu: 7,4 cm. wazon na pojedynczy kwiat: wys. 30 cm. szer. podstawy: 12,5 cm. świecznik: wys. 17,3 cm., szer wlewu: 8,9 cm. dzban: wys. 19,5 cm., szer. 12,5 cm. popielnica: średnica podstawy: 8,5 cm., wys. 5 cm. kufel: wys. 15,3 cm., średnica wlewu: 10 cm. kufel: wys. 14,5 cm, średnica podstawy: 11 cm patera na nodze: wys.13,2 cm, średnica patery: 13,9 cm., średnica podstawy: 8,7 cm.

Zestaw galanterii stołowej "Hortensja"

Zestaw galanterii stołowej „Hortensja” Huta „Hortensja” w Piotrkowie Trybunalskim

Zestaw galanterii stołowej „Hortensja” Huta „Hortensja” w Piotrkowie Trybunalskim, 1964-69; szkło sodowe prasowane; wazon: wys. 22,5cm, dwa wazoniki : wys.18 cm, serwetnik : 9x16,3cm, popielniczkia:wys. 4,3xszer, 9,8x 9,8cm.

Para wazonów, proj. J.Słuczan-Orkusz

Zestaw wazonów

Zestaw wazonów, proj. Jerzy Słuczan-Orkusz Huta Szkła Tarnowiec, lata 80. XX w. szkło hialitowe, ręcznie formowane, dekorowane nitką z mlecznego szkła, wys. 15 cm, szer. podstawy: 15 cm, szkło warstwowe – bezbarwne i mleczne, dekorowane nitką z e szkła hialitowego, wys. 10, szer podstawy: 10,5 cm.

Wazon rubinowy

Wazon rubinowy Proj. Zbigniew Horbowy (?) Polska

Wazon rubinowy Proj. Zbigniew Horbowy (?) Polska, lata 70. XX w. wys. 38 cm. szkło barwione w masie na kolor rubinowy.

Dzban "Pingwin"

Dzban „Pingwin” proj.: Jan Sowiński

Dzban „Pingwin” proj.: Jan Sowiński, 1957 r. Włocławek, lata 60. fajans szkliwiony, malowany; wymiary: wys.: 33,5 cm, szer.: 11,9 cm

Serwis do kawy "Kajtek"

Serwis do kawy "Kajtek" Pruszków

Serwis do kawy "Kajtek" Pruszków, lata 60. XX w. porcelana, dzbanek wys.: 18 cm, cukiernica wys.: 7 cm, śr.: 8 cm, mlecznik wys.: 10,5 cm, filiżanka wys.: 5 cm, śr.: 6 cm, spodek śr.: 11 cm komplet do kawy w składzie: dzbanek, mlecznik, cukiernica, 6 filiżanek, 6 spodków, dekoracja malowana; stan zachowania: na trzech spodkach delikatne, włosowate pęknięcia. sygnatura: Pruszków/MADE IN POLAND

Serwis do kawy "Lidia"

Serwis do kawy „Lidia”

Serwis do kawy „Lidia”, Proj. Marian Pasich, 1957r; Chodzieskie Zakłady Porcelany w Chodzieży, lata 60. XX w. porcelana, natrysk; dzbanek, cukiernica, mlecznik, 6 filiżanek ze spodkami, wym. filiżanka wys. 4,5 cm, mlecznik wys. 8,5 cm, cukiernica dzbanek wys. 18,5 cm sygnatura: C / Chodzież / MADE IN POLAND i ręcznie: 4020/A SF Obiekt opisany w: B. Banaś, Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 46-48

Serwis do kawy "Elżbieta"

Serwis „Elżbieta” Proj. Wacław Górski

Serwis „Elżbieta” Proj. Wacław Górski, ok. 1958 r. Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w. składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodeczkami; porcelana; dzbanek - wys. 21 cm; cukiernica - wys. 8 cm; mlecznik - wys. 8,7 cm; filiżanka - wys. 5,6 cm, średn. brzegu 6,4 cm; spodki - wys. 2,5 cm, 12 x 12,5 cm; sygnatura: C / Chodzież / MADE IN POLAND i ręcznie Hand painted 4602

Serwis do kawy "Novi"

Serwis do kawy "Novi" Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

Serwis do kawy "Novi" Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60. XX w. porcelit szkliwiony, malowany; wymiary: dzbanek: wys.: 19,5 cm, mlecznik: wys.: 10,8 cm, cukiernica: wys.: 7,5 cm, śr.: 8 cm, 6 filiżanek : wys.: 6 cm, szer.: 10 cm, 6 spodków :śr.: 13,2 cm: sygnatura: Mi/MIROSTOWICE

Serwis obiadowy dla 6 osób Ćmielów

Serwis obiadowy dla 6 osób Ćmielów (25 elementów)Ćmielów

POZYCJA ZOSTAŁA WYCOFANA Z OFERTY Serwis obiadowy dla 6 osób Ćmielów (25 elementów) Ćmielów, lata 60. XX w. 6 talerzy głębokich 24,5 cm 6 talerzy płytkich 25 cm 6 talerzy deserowych 19 cm 1 waza pojem. 2 litry, śred. 20 cm 1 salaterka 26 cm 1 półmisek okrągły 32 cm 1 półmisek duży owalny 36,5 x 24,5 cm 1 półmisek mały owalny 22,5 x 15 cm 1 sosjerka 18 x 9,5 cm 1 solniczka-pieprzniczka 14,5 x 7,5 cm porcelana, biała, kobalt, złocenia; sygnatura: C/ĆMIELÓW/MADE IN POLAND (możliwość połączenia dwóch serwisów w jeden komplet na 12 osób)

Zestaw 4 brydżowych popielniczek

Zestaw 4 brydżowych popielniczek Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina”

Zestaw 4 brydżowych popielniczek Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina”, od 1957 r. porcelana; wym. 10,5 x 8 cm; sygnatura: Karolina/MADE IN POLAND

Popielniczka "Liść"

Popielniczka „Liść” Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej

Popielniczka „Liść” Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w. porcelana malowana, wym.: 4,5 cm x 13 cm x 12 cm sygnatura: Karolina / MADE IN POLAND

Para popielniczek gabinetowych Ćmielów

Para popielniczek gabinetowych Ćmielów ZPS Ćmielów

Para popielniczek gabinetowych Ćmielów ZPS Ćmielów, lata 60. XX w.; proj. Zofia Przybyszewska; wym.: 5x13,5x13,5 cm; porcelana, szkliwienie natryskowe; sygnatura: pieczęć zakładu Ćmielów. W zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Krakowie, opisana w: B. Banaś, "Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60."

Dębowy stolik kawowy Vinelli

Stolik dębowy Vinelli „Vinelli” 2017 wymiary: 110x60 Stolik kawowy z litego drewna w odcieniu ciepłego brązu - cappuccino. Blat wykonany z wysokogatunkowego dębu

Stolik dębowy Vinelli „Vinelli” 2017 wymiary: 110x60 Stolik kawowy z litego drewna w odcieniu ciepłego brązu - cappuccino. Blat wykonany z wysokogatunkowego dębu ,zawiera 3 piękne słoje. Naturalna faktura drewna została wyeksponowana przez olejowanie. "Vinelli" Naturalne surowce, z których wykonane są nasze meble wymagają ręcznej obróbki i wyjątkowej dbałości o każdy detal. Dlatego też współpracujemy z najwyższej klasy rzemieślnikami stosującymi tradycyjne oraz te najnowocześniejsze techniki obróbki materiałów. Cały proces tworzenia, począwszy od projektu aż po realizację odbywa się w Polsce. Nasz asortyment cechuje staranność i różnorodność wykończeń. Selekcjonujemy fragmenty materiałów, dobieramy ich strukturę i wybarwienie pod indywidualne zamówienie, by każdy mebel zyskał niepowtarzalny charakter. Projektujemy meble o ponadczasowej i eleganckiej formie, aby cieszyły Państwa oko przez lata, a nawet pokolenia. Wierzymy, że to klucz do tworzenia projektów na najwyższym poziomie.

Dwa krzesła metalowe proj. Henryka Sztaby

Siatkowe krzesło ogrodowe

Siatkowe krzesło ogrodowe, proj. Henryk Sztaba Proj. Henryk Sztaba, PSS Społem, 1968 r. Metal, plastikowe nakładki na nóżki; Wys.80 cm. szer. 37 cm. Krzesło po całkowitej renowacji, lakier zgodnie z kolorystyką pierwowzoru.

Zydle "Sarenki"

Zydle „Sarenki”proj.: Olgierd Szlekys i Władysław Wincze

Zydle „Sarenki” proj.: Olgierd Szlekys i Władysław Wincze, ok. 1941 Warsztaty Spółdzielni Artystów Plastyków ŁAD w Kłodzku sosna palona, wym.: 66 x 30 x 42 cm. Prezentowane m.in. w Zachęcie podczas wystawy „Polska – kraj folkloru?” w 2016 r.

Krzesło "muszelka"

Krzesło „muszelka” Polska

Krzesło „muszelka” Polska, lata 60. XX w. Wys. 78, szer. 42. Drewno pomalowane lakierem w odcieniu palisandru, materiał tapicerski wysokiej jakości w kolorze szarym. Krzesła po gruntownej renowacji.

Stolik "Pająk" proj. J. Halabala

Stolik kawowy H-259

Stolik kawowy H-259, tzw. „Pająk” Proj. Jindrich Halabala, Czechy, lata 30. XX w. Drewno w kolorze palisandru, po renowacji; wysokość: 65 cm; szerokość: 64 cm; głębokość: 64 cm.

Stolik patyczak

Stolik kawowy „patyczak” Polska

Stolik kawowy „patyczak” Polska, lata 60. XX w. Odkręcane nogi z drewna bukowego, płyta laminowana, plastik; wys. : 54 cm, szer.: 61,5 cm.

telefon: 884 798852

Limit ceny